Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Gospodarka/Polityka

08 października, 2018

Znamy kandydatów ŚPR dla okręgu 1

źródło fot.: materiały prasowe KW ŚPR

W piątek w Wiśle zostali zaprezentowani kandydaci ŚPR do Sejmiku Województwa Śląskiego z Okręgu nr 1.

Przedstawiono między innymi kandydatkę nr 1 na liście (tzw. „jedynkę”), którą jest Aisza Hadyna, córka znanego profesora Stanisława Hadyny, założyciela i pierwszego kierownika artystycznego Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Kandydatka na radną zapewniała:

Mam wielką miłość do tego regionu i wielką chęć zrobienia czegoś pożytecznego, autentycznego zaangażowania się w jego sprawy.

 

Na spotkaniu obecny był dr inż. arch. Henryk Mercik, jeden z liderów Śląskiej Partii Regionalnej. Mówił o istocie różnorodności i wielokulturowości województwa:

-Chcemy ten potencjał wykorzystać, bo to właśnie w różnorodności tkwi siła. Różnorodność historii, tradycji, dziedzictwa kulturowego, może być bogactwem. I tak to należy traktować. Śląska Partia Regionalna, startująca w wyborach jako KW ŚPR, jest autentyczną alternatywą dla dwóch dużych partii, skłóconych, męczących swoimi konfliktami społeczeństwo, partii, które podzieliły kraj i podzieliły ludzi. My takiej polityki nie chcemy! Skupiamy się na pracy dla regionu, dla naszych „małych ojczyzn”. Sejmik wojewódzki to parlament regionalny. Dlatego tak ważne jest to, żeby zasiadali w nim ludzie z regionu, którzy będą reprezentować jego interesy i zabiegać o rozwiązanie problemów, a nie skupiać się na centralnych konfliktach.

Kolejni kandydaci przedstawieni w czasie spotkania z listy bielskiego KW ŚPR to:

Bartłomiej Tyrlik z Węgierskiej Górki, Michał Smagłowski z Kocierza Moszczanickiego, Marcin Jabłoński z Bielska–Białej, Dorota Kufel z Buczkowic, Klaudia Kantyka ze Ślemienia, Krzysztof Pitas z Wisły, Iwona Poniedziałek z Bielska–Białej Łukasz Giertler z Bielska-Białej.

Była mowa o planach KW ŚPR dla powiatów bielskiego, żywieckiego i cieszyńskiego. Głównymi priorytetami stały się: rozwój transportu publicznego, w tym rozszerzenie oferty Kolei Śląskich, działania na rzecz poprawy stanu powietrza, aktywna promocja atrakcyjności gospodarczej i turystycznej subregionu oraz walka z wykluczeniem społecznym. Oprócz tego nacisk położono na nowoczesną edukację, wprowadzenie do szkół podstawowych dodatkowej godziny angielskiego, a także budowę szlaku rowerowego i rozwój klubów sportowych dla dzieci i młodzieży. W zgodzie z ogólnym programem partii mowa była również o upowszechnianiu tradycji regionalnych wszystkich grup zamieszkujących województwo.

źródło fot.: materiały prasowe KW ŚPR

Możliwość komentowania jest wyłączona.