Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

25 marca, 2020

Lalkowy festiwal jesienią


Dyrektor Teatru Lalek Banialuka Jacek Popławski poinformował, że 29. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Lalkarskiej w Bielsku-Białej, początkowo zaplanowany na maj, może odbyć się jesienią 2020 roku.

Program tegorocznego festiwalu jest już ustalony, lista zaproszonych teatrów i spektakli została ogłoszona. Banialuka uzyskała pieniądze na jego zrealizowanie od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz od miasta Bielska-Białej, imprezą tradycyjnie zainteresowali się sponsorzy.

(…) Przygotowania prowadzone pełną parą, pokrzyżowały jednak tragiczne wydarzenia, których świadkami jesteśmy codziennie. Globalna pandemia każe nam zająć się teraz sprawami dotyczącymi zdrowia i życia. Wierzymy mimo wszystko, że wysiłek włożony do tej pory w organizację Festiwalu nie pójdzie na marne i że dane nam będzie spotkać się w innym terminie.

Dlatego nie odwołujemy Festiwalu, chcemy być mimo wszystko optymistami i przenosimy go tylko na czas późniejszy. Uznaliśmy, że terminem na tyle odległym, by dać szansę powodzenia jest okres pomiędzy 25 września a 3 października. Jesteśmy cały czas w kontakcie z Zespołami, które też są w trudnej sytuacji i nie wszystkie mogą ostatecznie potwierdzić swą obecność. Jak tylko będzie to możliwe (a wierzymy, że będzie), poinformujemy o skali i długości naszego Festiwalu. Międzynarodowość Festiwalu Sztuki Lalkarskiej w Bielsku-Białej stanowiła zawsze o jego randze i sile oddziaływania. Mamy nadzieję, że gdy duch i rozum ludzki pokona tę straszną chorobę, dane nam będzie znowu połączyć się poprzez obcowanie ze Sztuką Teatru Lalek – pisze dyr. Jacek Popławski.
Żródło : UM Bielsko Biała

Możliwość komentowania jest wyłączona.