Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

12 lipca, 2020

„Lato z Pippi”

Wydawnictwo Jung-off-ska ogłasza Ogólnopolski konkurs dla rodzin z okazji. 75. Urodzin Pippi – „Lato z Pippi”.
Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej, jako Ambasador Konkursu, serdecznie zaprasza do wzięcia w nim udziału!
Celem konkursu jest promocja czytelnictwa wśród dzieci, prezentowanie pozytywnych postaw społecznych, które reprezentuje Pippi: kreatywność, pewność siebie, prawo do własnego zdania, otwartość na świat. Baw się z Pippi przez całe lato!

Zadanie konkursowe polega na napisaniu limeryka lub stworzeniu pracy plastycznej.
 
Szczegółowe informacje:
 
„Limeryk o Pippi”. Praca literacka dla rodzin (dorosły + dziecko do 16 roku życia). Jest to praca w formie limeryku. Limeryk powinien być humorystyczny i wesoły, inspirowany postacią i przygodami Pippi.
Limeryk jest to zabawny, absurdalny, często frywolny utwór poetycki napisany w sposób następujący:spośród pięciu wersów limeryku dwa pierwsze oraz ostatni rymują się i mają jednakową liczbę sylab akcentowanych. Wersy trzeci i czwarty też się rymują (codaje rymy w układzie aabba) i również mają jednakową liczbę sylab akcentowanych, jednak liczba ta jest mniejsza (zwykle o jeden) niż w przypadku pozostałych wersów. Układ sylab akcentowanych i nieakcentowanych nadaje limerykowi specyficzny rytm (inny dla dłuższych i dla krótszych linijek). Powinno to być zauważalne przy recytacji. Na końcu pierwszego wersu zwykle występuje nazwa własna, najczęściej geograficzna.
 
Praca plastyczna dla rodzin (dorosły + dziecko do 12 roku życia). Może być wykonana dowolną techniką (m.in. rysowanie, malowanie, rzeźbienie, lepienie (glina, plastelina, masa solna, modelina itp.), wycinanki/wydzieranki/wyklejanki, grafika, kolaż,instalacje, video-art,konstrukcje z różnego materiału np. papier, szmaty i sznurek). Tematem pracy jest „Pippi w malarstwie polskim i światowym”, czyli plastyczny wizerunek Pippi inspirowany twórczością dowolnego malarza żyjącego i tworzącego w I połowie XX wieku lub dawniej (m.in. Wyspiański, Matejko, Malczewski, Michał Anioł, Leonardo Da Vinci, Hieronim Bosch, Van Gogh)
Każda nadesłana praca musi zawierać kartę zawierającą zgłoszenia, zgodę pełnoletniego uczestnika i zgodę opiekuna prawnego dziecka na udział w konkursie, ponadto zawierającą zapisy dot. ochrony danych osobowych, adres pocztowy, adres e-mail i numer telefonu (zał. do regulaminu). Mile widziane są zdjęcia w trakcie wykonywania prac!
 
Prace należy przesłać pocztą tradycyjną na adres: Miejska Biblioteka Publiczna ul. T. Kościuszki 25, 41-300 Dąbrowa Górnicza z dopiskiem: „75. Urodziny Pippi” lub e-mailem na adres: marketing@biblioteka-dg.pl. Na prace czekamy do 14 września (włącznie!).
 
Do pobrania:
Regulamin https://biblioteka-dg.pl/images/Regulamin_Konkursu_o_Pippi.pdf
Załącznik do regulaminu https://biblioteka-dg.pl/images/Zalaczniki_do_Regulaminu_Konkursu_o_Pippi.pdf

Możliwość komentowania jest wyłączona.