Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Zdrowie

19 marca, 2020

Leczo dla tych, co leczą

Trwa zbiórka pieniędzy na darmowe posiłki dla personelu medycznego oraz lekarzy ze szpitala w Raciborzu.

Nasza słabość i bezsilność wobec złowrogiego wirusa pokazuje, jak bardzo potrzebujemy lekarzy i służby zdrowia, tak wiele im zawdzięczamy. Szpital w Raciborzu jest jednym z pierwszych szpitali w Polsce, który rozpoczął walkę z epidemią. Dlatego Ośrodek LSO Diecezji Gliwickiej w Nędzy w ramach podzięki i wsparcia organizuje zbiórkę pieniędzy na zakup potrzebnych produktów i transport ciepłych posiłków dla personelu medycznego. Dzięki pomocy darczyńców Ośrodek LSO będzie w stanie pomóc lekarzom, pielęgniarkom i służbom medycznym uporać się z trudem ich codzienności w czasie pandemii – informują pomysłodawcy zbiórki.

Zbiórka prowadzona jest na stronie: http://zrzutka.pl/bmbr5t

Dodatkowe informacje można za to znaleźć na stronie: http://zrzutka.pl/bmbr5t http://www.facebook.com/events/201959634457101/

Duszpasterz Młodzieży Diecezji Gliwickiej ks. Marcin Paś zachęca także do codziennej modlitwy o umocnienie na czas kwarantanny. Codziennie o godzinie 10:00 prowadzona jest przez Wspólnotę Dom Pełni Życia na stronach:
http://www.facebook.com/marcin.pas.14
http://www.instagram.com/pelni_zycia/

Jest to okazja by odmówić wspólnie (mimo odległości) koronkę, wprowadzić w Słowo, które Bóg nam chce przekazać, zachęcając tym samym do medytacji i zjednoczyć się z ludźmi chorymi, podarować im tę modlitwę, a może zastanowić się nad sensem życia i przygotować się na przyjście Pana – mówi ks. Marcin Paś.

Weronika Herzog

Możliwość komentowania jest wyłączona.