Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

26 czerwca, 2018

Letni Ogród Teatralny powraca!

Pod siedzibą Teatru Korez w Katowicach, przy Placu Sejmu Śląskiego 2 przez całe lato będą się odbywać przedstawienia dla dorosłych i dla dzieci. Spektaklom najlepszych teatrów z Polski i zagranicy będą towarzyszyć występy grup kabaretowych oraz zespołów muzycznych.

XX edycja LOTu repertuarowo nic nie odstaje poziomem od poprzednich edycji: swoje sztuki przedstawią m. in. Teatr Palladium i Teatr Capitol z Warszawy, Teatro HOM z Tychów, Divadlo PIKI ze Słowacji, Teatr Komedia z Wrocławia i inne. Prawdziwą perełką Letniego Ogrodu był od zawsze bogaty program dla dzieci: cykl nazywany „Letnią Grządką Teatralną”. Tak i w czasie tegorocznej edycji, w każdą niedzielę lipca i sierpnia o godzinie 15.00 odbędą się darmowe przedstawienia dla najmłodszych.

Plenerowe spektakle mają swój urok, który lokalna publiczność nauczyła się doceniać – wydarzenie zyskało zasłużone miano kultowego, a scena pod Korezem każdego roku przyciąga publiczność nie tylko z okolicy ale i z innych miast aglomeracji Śląskiej. Pieczę nad wydarzeniem sprawuje dyrektor Korezu – Mirosław Neinert.

Bilety na przedstawienia odbywające się w ramach Letniego Ogrodu Teatralnego można nabyć godzinę przed każdą z biletowanych imprez a Teatr Korez na swojej stronie przestrzega, że rezerwacje ani przedsprzedaż nie będą prowadzone.

XX LOT rozpocznie się już 1 lipca o godz. 15.00 przedstawieniem „Brzydkie Kaczątko” przygotowanym przez Bielski Teatr Lalek Banialuka.

Poniżej szczegółowy repertuar wydarzenia:

 

źródło grafik: LetniOgrodTeatralny.pl, materiały promocyjne

Możliwość komentowania jest wyłączona.