Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

17 września, 2020

Libero: Mistrzostwa w skimboardingu po raz pierwszy na Śląsku

Skimboarding to widowiskowy sport wodny, który w Polsce zyskuje coraz większą popularność. Turnieje skimboardingu dotychczas były domeną północnej części kraju, ale Ślązacy również pokochali ten sport. Dowodem na to jest LIBERO 71 SKIM Silesia Cup 2020, czyli pierwsze zawody w skimboardingu na Śląsku, które odbędą się 19-20 września na Placu do Radości Libero Katowice. Gwiazdą rywalizacji będzie czterokrotny mistrz Europy – Adrien Raza z Francji (właściwie Adrien Razafindrakoto). Mistrz poprowadzi też warsztaty dla zainteresowanych. Zapisy trwają!
Skimboarding – od zabawy po dyscyplinę sportu

Ślizg na desce po tafli wody brzmi jak dobra zabawa i taką właśnie jest. Rozrywkę zapoczątkowali kalifornijscy ratownicy już w latach 20′. Dziś skimboarding to pełnoprawna dyscyplina sportu zyskująca coraz większe rzesze fanów. W Polsce uprawiamy go od ponad 17 lat, a w okresie wakacyjnym stanowi on jedną z najczęściej wybieranych atrakcji. Tego lata skimboarding zyskał spore grono nowych fanów na ternie Śląska. Wszystko za sprawą Palcu do Radości przy Libero, na którym tor oraz profesjonalna nauka ślizgu stanowiły jedną z ogólnodostępnych atrakcji cieszących się dużą popularnością. Dało to impuls do zorganizowania na terenie Libero mistrzostw w tej dyscyplinie sportu.
– Ku naszej radości okazało się, że Ślązacy nie tylko świetnie bawią się na deskach, ale są w tym naprawdę dobrzy. Sezon letni dobiega końca, a my chcemy wykorzystać wypracowaną przez wakacje formę miłośników skimbordingu i dać im możliwość zaprezentowania potencjału tej wyjątkowej dyscypliny. Dlatego z entuzjazmem przyjęliśmy propozycję Seventyone zorganizowania na terenie Libero profesjonalnych, pierwszych na Śląsku mistrzostw – mówi Aleksander Poltier, manager ds. marketingu Libero.
Głównym organizatorem LIBERO 71 SKIM Silesia Cup 2020 jest światowy producent profesjonalnego sprzętu do skimboardingu firma – 71. Sponsorami zawodów są między innymi: Park wodny Aquadrom, miasto Katowice, Berani, BabylissPRO, Coca Cola, Katolickie Szkoły z Charakterem im. Edith Stein.
Patronat i współorganizację zawodów przyjęło Libero Katowice.
Wygrać każdy może!
W pierwszych na Śląsku zawodach rywalizować będą zawodnicy z całej Polski. Konkurs rozgrywany będzie na profesjonalnym 30 metrowym torze z uwzględnieniem przeszkód typu hop – rail umożliwiających wykonywanie zjawiskowych trików. W zależności od wieku oraz stopnia zaawansowania do konkursu przystąpić można w jednej z czterech kategorii: Open, Ladies, Junior oraz PRO. Co więcej, dzięki bezpłatnej rejestracji uczestnicy nie muszą liczyć się z koniecznością poniesienia kosztów. Mogą za to liczyć na wartościowe nagrody, których łączna pula wynosi 15 000 zł. Najmłodsi fani wodnego szaleństwa rywalizować będą o nagrody rzeczowe w postaci profesjonalnego sprzętu umożliwiającego rozwój kariery skimboardzisty. Najlepsi spośród dorosłych amatorów ślizgu nagrodzeni zostaną kartami podarunkowymi do realizacji na terenie Libero o łącznej wartości 2 000 zł. Natomiast zawodniczki z kategorii Ladies oraz profesjonaliści z sekcji PRO powalczą o nagrody pieniężne w wysokości 1 000 zł.
Gościem specjalnym czterokrotny mistrz Europy
Z okazji LIBERO 71 SKIM Silesia Cup 2020 na Śląsk przybędzie czterokrotny mistrz Europy w skimboardingu Adrien Raza. Francuski sportowiec, mieszkający w Rotterdamie, karierę na desce zaczął już w wieku 13 lat i jest inspiracją dla młodych sportowców na całym świecie.
Zawody odbywać się będą na otwartej przestrzeni Placu do Radości przy Libero. Organizatorzy wydarzenia przywiązują ogromną wagę do wymogów bezpieczeństwa.
Rejestracja uczestników prowadzona jest wyłącznie online za pośrednictwem formularza firmy 71: https://bit.ly/33wXGan . Więcej informacji można znaleźć także na stronie www.liberokatowice.pl . Zawodników obowiązywać będzie dezynfekcja oraz pomiar temperatury, a nad przestrzeganiem środków ostrożności czuwać będę specjalnie wyznaczone osoby.

PROGRAM ZAWODÓW:
19.09.2020 SOBOTA
10:00 – 11:30 Rejestracja / Rozgrzewka
11:30 – 12:15 Eliminacje w kategorii OPEN
12:15 – 13:00 Eliminacje w kategorii JUNIOR
13:00 – 13:30 Eliminacje w kategorii LADIES
13:30 – 14:30 Eliminacje w kategorii PRO
14:30 – 15:15 Półfinały w kategorii JUNIOR
15:15 – 16:00 Półfinały w kategorii PRO
16:00 – 16:45 Finał w kategorii OPEN
16:45 – 17:15 Finał w kategorii LADIES
17:15 – 18:00 Finał w kategorii JUNIOR
18:00 – 18:45 Finał w kategorii PRO
19:00 – 20:00 Rozdanie nagród, oficjalne zakończenie zawodów
W tym dniu można będzie też zobaczyć mistrza Adriena Reza w akcji. Wystąpi w kategorii PRO.
 
20.09 NIEDZIELA
10:00 – 11:00 rozgrzewka
11:00 – 13:00 warsztaty skimboardingu (wydarzenie otwarte, niewymagające rejestracji). Warsztaty poprowadzi Adrien Reza.
13:00 – 15:00 free ride/style

Źródło: Instytut Publico

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *