Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

13 stycznia, 2021

Libero wraca do gry i nadjeżdża z planszówkami!

Libero Katowice wyrusza w miasto i w odpowiedzi na nietypowe ferie zimowe rozdaje kultowe gry planszowe za symboliczną złotówkę. Tym samym zachęca całe rodziny – zarówno małych, jak i tych nieco starszych graczy – do wspólnej rozrywki. Od poniedziałku 11 stycznia przez cały tydzień fioletowa furgonetka Libero z transportem prawie 1000 planszówek na pokładzie, pojawiać się będzie w kilku miejscach na terenie Katowic.
Trwające obecnie ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży czas, który w większości spędzają w czterech ścianach. Często, tak jak podczas nauki zdalnej, zasiadając przed komputerem lub telewizorem. Aby zachęcić je do kreatywnej rozrywki razem z rodzinami, Libero Katowice wraz z topowym, polskim producentem gier planszowych – firmą Trefl – przygotowało specjalną akcję. Przez najbliższe dni za symboliczną złotówkę rozdawane są bestsellerowe gry planszowe. W ten sposób Libero chce także wesprzeć organizację pomagającą innym – dochód z akcji zostanie przekazany na rzecz katowickiej Fundacji „Index do Przyszłości”, której misją jest wsparcie rozwoju dzieci i młodzieży oraz pomoc seniorom.
Na ulice Katowic po raz kolejny więc wyrusza kultowy, lubiany przez mieszkańców food truck, który tym razem serwuje rozrywkę. Każdego dnia akcji dostarcza dzieciom i młodzieży z kilku dzielnic prawie 150 gier planszowych. Akcja rozpoczęła się w poniedziałek 11 stycznia i potrwa co najmniej do końca ferii – do niedzieli 17 stycznia.
– Tegoroczne ferie to dla dzieci, ale i dla rodziców niemałe wyzwanie. Chcemy umilić im ten czas, wywołać uśmiech na ich twarzach i zachęcić do wspólnej rozrywki w domach. Libero jest galerią rodzinną, przygotowaliśmy więc akcję dedykowaną różnym pokoleniom. Nie mogłaby się ona obejść bez naszego niezawodnego, fioletowego wozu, który pokonał już setki kilometrów, przemierzając ulice Katowic podczas poprzednich akcji. I tym razem chcemy pokazać, że choć Libero w części jest zamknięte, to stale jesteśmy blisko mieszkańców Katowic i dzielimy się z nimi dobrą energią – mówi Aleksander Poltier, Marketing Manager Libero.
Dodatkowo, załoga wozu przez cały tydzień będzie także rozdawać zaproszenia na darmową gorącą czekoladę. Rozgrzewający napój serwowany będzie z food trucka, który zaparkuje na Placu do Radości Libero po planowanym otwarciu galerii.
Jakie gry można zdobyć?
Gry planszowe to doskonała forma rozrywki dla całej rodziny, która zachęca do kreatywnego myślenia, rozwija różnorodne kompetencje i łączy pokolenia. Wśród dostępnych w ramach akcji gier są bestsellery i prawdziwe hity dla wszystkich miłośników planszówek w różnym przedziale wiekowym. Do zdobycia będą m.in. towarzyska gra „Kalambury”, niezawodny i lubiany przez pokolenia „Chińczyk” czy gra strategiczna dla małych i tych nieco większych graczy – „Domino ilustrowane” firmy Trefl. Libero, wspólnie z partnerem akcji – firmą Trefl, przygotowało dla swoich klientów atrakcyjny zestaw gier do wyboru i zachęca do wspólnej zabawy. Gracze mogą więc przystępować do rodzinnej rywalizacji, dzieląc się przy tym uśmiechem i radością.
– Bardzo się cieszymy, że wspólnie z Galerią Libero mogliśmy zorganizować akcję wspierającą rodziny podczas tych nietypowych ferii. Gwarantujemy, że nasze gry, dostarczą Wam dużą dawkę dobrej zabawy i masę śmiechu. Mamy nadzieję, że wspólnie ruszycie na ulice Katowic w poszukiwaniu Treflowych rozgrywek. Życzymy wszystkim niezapomnianych wrażeń – mówi Agnieszka Kulis-Edel, Starszy Specjalista ds. Promocji i PR firmy Trefl SA.
Planszówkowy rozkład jazdy
Każdego dnia o godz. 13:00 furgonetka będzie meldować się na katowickich osiedlach. Jego załoga rozdawać będzie gry m.in. w Giszowcu przy Placu pod Lipami, w Piotrowicach przy ul. Radockiego (przy Tesco), na Osiedlu Paderewskiego przy ul. Pułaskiego (przy TEB Edukacja) i w Brynowie przy KWK Wujek. Z kolei weekend pojazdu można będzie wypatrywać w Ochojcu przy ul. Prusa czy Kokocińcu przy ul. Zielonej. O tym, w którym dokładnie miejscu danego dnia będzie stacjonować wóz mieszkańcy informowani są w mediach społecznościowych Libero.
Furgonetka Libero z kolejną misją
Fioletowa furgonetka Libero jest już dobrze znana mieszkańcom Katowic i okolic. Trwająca akcja z dostarczeniem gier planszowych to nie pierwsza misja pojazdu i jego nieustraszonej załogi. W kwietniu ubiegłego roku, w momencie, gdy wprowadzono pierwszy nakaz noszenia maseczek, a brakowało ich na rynku, pojazd w roli maseczkowozu wyruszył w miasto, aby rozdać mieszkańcom ponad 10 tys. bezpłatnych maseczek ochronnych. Przy drugim lockdownie, w listopadzie, Libero wspierało najemców gastronomicznych działających na terenie galerii, lokalną społeczność i organizacje pomagające innym. Food truck wyruszył więc w miasto z posiłkami – dosłownie i w przenośni. Wykupione od najemców gastronomicznych Libero pełnowartościowe dania, były następnie sprzedawane z food trucka mieszkańcom za symboliczne 5 zł. Część dań z kolei food truck dostarczył bezpłatnie organizacjom pomagającym innym. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a mieszkańcy każdego dnia wypatrywali fioletowego wozu w swoich dzielnicach. Teraz, podczas nietypowych ferii zimowych, furgonetka wyruszyła z kolejną, równie ważną jak poprzednie misją.

Źródło: Instytut Publico

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *