Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

18 stycznia, 2019

Magiczny wieczór z flamenco w Hotelu Katowice

27 stycznia o godzinie 18.00 w Sali Tarasowej Hotelu Katowice odbędzie się prawdziwe święto kultury hiszpańskiej.

 

Na scenie wystąpią z pokazem muzyki i tańca w dwóch aktach – Michał Czachowski, Agnieszka Malicka oraz Grzegorz Skiba. Organizatorzy zapowiadają, że koncert będzie realizowany metodą 360°, to znaczy, że nie będzie jasnego podziału na scenę i sektor publiczności – miejsca znajdą się dookoła a przedstawienie poruszać się będzie w każdym kierunku. Takie rozwiązanie da niepowtarzalną możliwość bliskiego, bezpośredniego kontaktu z artystami.

W przerwie między aktami podany zostanie poczęstunek na miarę kuchni półwyspu iberyjskiego – paella, tortilla, tapas czy tarta z jabłek z pewnością ucieszą podniebienie widzów i dodadzą smaku widowisku.

Bilety są już dostępne na Ekobilet.Com.

Link do wydarzenia na Facebooku – > TUTAJ.

 

O artystach:

Michał Czachowski – założyciel zespołu Viva Flamenco oraz międzynarodowego projektu Indialucia. To jeden z najbardziej uznanych polskich gitarzystów flamenco – jego debiutancki album w 2006 r. został nominowany do Fryderyka.  Współpracował m.in. z Leszkiem Możdżerem, Eduardo el Clavijo, Erniem Wattsem czy Blue Cafe.

Agnieszka Malicka – instruktor flamenco w Studio Tańca Hola Flamenco w Katowicach. Współtworzy grupę tańca flamenco Malandanza. Regularnie uczestniczy w kursach i warsztatach tańca w Hiszpanii szkoląc się pod kierunkiem najznakomitszych tancerzy m.in. Juana Polvillo, Manueli Rios, La Choni czy Any Morales.

Grzegorz Skiba – absolwent Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat „Konkursu Gitarowego” w Przemyślu, „Międzynarodowych Spotkań Gitarowych – Sanok ’97”, „Międzynarodowego Konkursu Gitarowego” w Gdańsku 1999 i w Krynicy 2001. Brał udział w kursach i warsztatach gitarowych prowadzonych m.in. przez Rafaela Cortésa. Obecnie jest pedagogiem i uczy gry na gitarze klasycznej w PSM w Tychach oraz Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Katowicach.

 

 

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.