Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

27 stycznia, 2020

Mała pisarka ze Śląska


Oliwia Turek-Jordan
to 8-latka ze Śląska, uczennica II klasy Szkoły Podstawowej nr 12 w Tarnowskich Górach, która już niebawem będzie świętować premierę swojej pierwszej książki.

Publikacja dziewczynki ukaże się 1 czerwca 2020 roku, w Dzień Dziecka. Jak sama mówi: „To będzie wyjątkowy Dzień Dziecka. Spełni się jedno z moich największych marzeń. Wydam książkę”.

Jak zaczęła się przygoda z pisaniem? Oliwia od wczesnych lat dzieciństwa lubi wymyślać różnego rodzaju historyjki, teksty piosenek, wierszyki, bajki. 8-latka ma bogatą wyobraźnię oraz jest bardzo dobrą obserwatorką. Lubi analizować to, co się dzieje wokół niej. Ma trafne spostrzeżenia dotyczące egzystencji ludzkiego życia. I o tym właśnie jest jej książka.

Z tej publikacji z pewnością będą mogli czerpać wiedzę zarówno dorośli, jak i dzieci, to lektura pełna przemyśleń. Książka ukazuje świat widziany oczami dziecka, w bardzo obrazowy, rzetelny sposób i co najważniejsze prawdziwy.

Główną bohaterką i narratorem opowieści jest sama autorka. Publikacja z pewnością zaskoczy znawców literatury, gdyż nie jest to zbiór wymyślonych bajek, lecz cykl kilku interesujących, wzruszający, życiowych historii, które uczą jak żyć. W tej publikacji czytelnik znajdzie odpowiedzi na wiele dręczących go pytań: Do czego dążymy? Jaki jest cel życia? A także dowie się, jak dziecko spostrzega otaczający go świat.

Autorka wykazała się dużą dojrzałością, tworząc tą książkę. Mimo swojego młodego wieku nie boi się poruszać trudnych tematów. Młoda pisarka chciałaby jeszcze stworzyć inne opowieści, ma pomysły na kolejne części swojej literackiej przygody. Czy uda jej się na stałe zagościć w literackim świecie? Wszystko z pewnością zależy, od tego, jak odbiorom ją czytelnicy.
Źródło: Ministerstwo PR

Możliwość komentowania jest wyłączona.