Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Zdrowie

03 kwietnia, 2020

Maseczki dla szpitala

Prawie 11 tysięcy maseczek chirurgicznych trafiło do Szpitala Specjalistycznego nr 1 przy ul. Żeromskiego w Bytomiu. To reakcja firmy Fortum na potrzeby służby zdrowia w trudnej sytuacji wywołanej pandemią koronawirusa.

– W ramach wsparcia w walce z koronawirusem przekazaliśmy Szpitalowi Specjalistycznemu nr. 1 w Bytomiu 10 800 maseczek chirurgicznych” – mówi Arkadiusz Kosiel, dyrektor ds. taryf i regulacji w Fortum.

Maseczki zwiększą bezpieczeństwo pracowników szpitala i pacjentów, ograniczając ryzyko zarażenia się wirusem COVID-19.

Bytom jest jednym z miast, które są na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem. To do oddziału zakaźnego miejskiego Szpitala Specjalistycznego nr 1 trafiają na diagnostykę osoby z całego województwa z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Każde wsparcie, które otrzymuje szpital jest niezwykle cenne i dziękujemy za nie. To dla nas ważne, że w chwilach próby możemy liczyć na wsparcie Fortum – powiedział Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Fortum to firma, która na co dzień produkuje ciepło dla mieszkańców Bytomia. Wspiera także lokalne społeczności m.in. w ramach programu „Fortum dla Śląskich Dzieci”, który w 2020 świętuje swoją XI edycję.

źródło: Fortum Polska
Weronika Herzog

Możliwość komentowania jest wyłączona.