Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Newsy

16 kwietnia, 2020

Maseczkowóz Libero rozda dzisiaj dodatkowe 4 tysiące maseczek!

Sprawdź rozkład jazdy i zobacz gdzie będziesz mógł odebrać maseczkę.

W odpowiedzi na wprowadzony obowiązek zasłaniania twarzy, maseczkowóz Libero wyruszył wczoraj w trasę, w trakcie której rozdawał je mieszkańcom Katowic i Chorzowa. Ogromne zainteresowanie akcją spowodowało, że już pierwszego dnia rozdano cały zapas. W odpowiedzi na to Libero dokupiło dodatkową pulę 4 tysięcy maseczek i dzisiaj wyruszyło z nimi do mieszkańców Katowic, Tychów i Mikołowa.

Fioletowy, specjalny maseczkowóz wraz z załogą rozpoczął dzisiaj swoją misję dostarczania dodatkowych 4 tys. darmowych maseczek ochronnych mieszkańcom Katowic, Tychów i Mikołowa. Aby wykluczyć konieczność przemieszczania się mieszkańców, pojazd przez dwa dni zawita w sumie do ponad 20 dzielnic w kilku miastach. Są to często odwiedzane punkty, miejsca w których mieszkańcy naturalnie bywają m. in. okolice lokalnych marketów, sklepów i bazarów. W ten sposób Libero Katowice chce wspomóc mieszkańców regionu w walce z koronawirusem i w tym szczególnym okresie być blisko nich.

Libero Katowice zawsze jest blisko ludzi. Nie tylko ze względu na naszą lokalizację, ale i poprzez organizowane akcje adresowane do mieszkańców. Akcja rozdawania maseczek ochronnych idealnie trafiła w potrzeby mieszkańców, dlatego już pierwszego dnia widząc, że rozdamy całą pulę ponad 3 tysięcy maseczek dokupiliśmy dodatkowe 4 tysiące. Łącznie rozdamy 7 tysięcy maseczek w Katowicach, Chorzowie, Tychach i Mikołowie. Akcję zakończymy dzisiaj w sąsiadujących z Libero osiedlach. Życzymy wszystkim zdrowia i wierzymy, że już niedługo spotkamy się w Libero – mówi Grzegorz Filipczyk, dyrektor Libero i dodaje – prosimy wszystkich o wyrozumiałość. Chcemy, by akcja przebiegła sprawnie i bezpiecznie, dlatego odwiedzamy miejsca, w których naturalnie bywają mieszkańcy, unikając gromadzenia większej liczby osób.

Maseczkowóz kursował wczoraj nieprzerwanie od 10:00 do późnego popołudnia. Można go było spotkać m.in. w centrum Katowic oraz w dzielnicach: Koszutce, Piotrowicach, Józefowcu, Osiedlu Tysiąclecia, Zawodziu, Nikiszowcu i Giszowcu, a także w centrum Chorzowa. Dzisiaj, z nowym transportem maseczek pojawi się na ulicach południowych dzielnic Katowic (m.in. Piotrowice, Osiedle Bażantowo, Kostuchna, Murcki, Ligota i Panewniki), a także dotrze do Mikołowa i Tychów.

Załoga maseczkowozu, ubrana obowiązkowo w rękawiczki i maseczki, dba o zachowanie zasad bezpieczeństwa i odstępy między osobami stojącymi w kolejce. Maseczki trafiły również do osób, które pomimo panującej sytuacji, muszą pracować np. kierowców autobusów.

Bardzo doceniam takie gesty i podoba mi się pomysł akcji rozdawania maseczek. Do tej pory zasłaniałem twarz szalikiem, ale teraz od panów z fioletowego wozu dostałem maseczkę, którą od razu założyłem i idę do sklepu – mówi Pan Stanisław, z Osiedla Tysiąclecia w Katowicach.

A oto rozkład jazdy na dzisiaj. Ekipa z maseczkowozu na bieżąco będzie informować za pośrednictwem FB gdzie i za ile się pojawi. Bądźmy w kontakcie.

Zdrowia!


Rozkład jazdy:

8.00 – 10.00

Katowice – Giszowiec – parking przy Biedronce (Plac Pod Lipami/ul. Wojciecha)

Katowice – Nikiszowiec – Rynek (Plac Wyzwolenia)


10.00 – 12.00

Katowice – Ochojec – parking przy E`Leclerc (ul. Jankego), parking przy Biedronce (Os. Odrodzenia, ul Radockiego/Łętowskiego)

Katowice – Piotrowice – parking przy Społem i ING (ul. Jankego-Plac Limańskiego), parking przy Bibliotece (ul. Jankego/Armii Krajowej)

Katowice – Os. Bażantowo- parking przy Carrefour (ul. Hierowskiego/Bażantów/Puchały)

Katowice – Kostuchna – parking naprzeciwko restauracji Anna Maria (ul. Szarych Szeregów), parking naprzeciwko poczty (ul. Żeleńskiego)

Katowice – Murcki – Rynek (Plac Kasprowicza, ul. Wojtalewicza/Baczyńskiego)

12.00 – 14.00

Katowice – Podlesie – parking przy Biedronce (ul. Uniczowska)

Katowice – Zarzecze – parking przy Miejskim Domu Kultury (ul. Grota-Roweckiego/Stellera)

Mikołów – okolice rynku


14:00 – 16:00

Tychy – City Point – Galeria handlowa

Tychy – Plac Baczyńskiego

Tychy – Biedronka na ul. Kopernika

Tychy – Auchan na ul. Al. Bielska 107

Tychy – E’Leclerc na ul. Budowlanych

16.00 – 18.00

Katowice – Ligota – parking przy Auchan (ul. Piotrowicka/Zadole), targowisko (ul. Panewnicka/Mazowiecka)

Katowice – Panewniki – parking przy Biedronce (ul. Książęca/Kijowska/Braci Mniejszych), parking przy Społem (ul. Panewnicka/Wietnamska)
Źródło:Instytut Publico

Tagi:

Możliwość komentowania jest wyłączona.