Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+

Maskotki promują mistrzostwa

Gepard Maji, struś Sprinter, lemur Julian oraz żyrafa Lunani ruszają w teren! Już w najbliższy piątek i sobotę oficjalne maskotki Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021 będą promować wydarzenie wśród mieszkańców woj. śląskiego.
Przypomnijmy, że Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021 odbędą się na Stadionie Śląskim w dniach 29-30 maja. O tytuł drużynowego mistrza kontynentu powalczy osiem najsilniejszych reprezentacji.
Do kibicowania swoim faworytom zachęcają również oficjalne maskotki wydarzenia, które przez najbliższe dwa dni będzie można spotkać w centrum największych miast Aglomeracji Śląskiej, m.in. w Katowicach, Tychach, Gliwicach czy w Parku Śląskim w Chorzowie. Maskotki będą przemieszczać się po województwie w piątek w godzinach 15.00 – 21.00 oraz w sobotę w godzinach 11.00 – 19.00. O tym, gdzie aktualnie można napotkać geparda Maji, strusia Sprintera, lemura Juliana oraz żyrafę Lunani będzie można dowiedzieć się obserwując profil Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021 na Facebooku i Instagramie.

Maskotki będą zapraszać publiczność do udziału w imprezie, rozdawać ulotki, zachęcać do zrobienia sobie z nimi pamiątkowego zdjęcia i wzięcia udziału w konkursie, w którym do wygrania są atrakcyjne nagrody. Wystarczy zrobić selfie z wybranym zwierzakiem i wrzucić je pod postem konkursowym na profilu Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021 na Facebooku lub na Instagramie z #ETCH2021.
Zmagania najlepszych sportowców na żywo z trybun będzie mogło śledzić 7 600 widzów. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatne. Wejście na obiekt będzie możliwe bramami nr 2, 3 oraz 5 (29 maja od godziny 14.00, 30 maja od godziny 11.30). Przy wpuszczaniu kibiców obowiązuje zasada pierwszeństwa, aż do osiągnięcia limitu.
Transmisję z wydarzenia będzie można zobaczyć również na antenie telewizji TVP Sport, 29 maja w godzinach 15.30-19.15 oraz 30 maja w godzinach 13.00-16.25.

Partnerem Narodowym Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021 jest PKN ORLEN. Partnerem Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021 jest Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO.
Organizację Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce finansowo wsparło Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Źródło: Stadion Śląski Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *