Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

01 kwietnia, 2020

Metropolitalna Wielkanoc dla Samotnych


W związku z powszechną walką z rozprzestrzeniającym się koronawirusem wprowadzono obostrzenia nie pozwalające na organizację spotkań masowych, takich jak Śniadania Wielkanocne dla Samotnych organizowane przez fundację Wolne Miejsce.

Wobec powyższego zarząd fundacji i jej wolontariusze rozpoczęli przygotowania do alternatywnej formuły wspólnego przeżycia Niedzieli Wielkanocnej z osobami samotnymi. Sztab fundacyjnych ochotników zamierza odwiedzić samotne osoby z metropolitalnych miast w niedzielę 12 kwietnia br. dostarczając im wielkanocne śniadania do domów.
W trakcie pracy i służby w dowożeniu, wolontariusze będą przestrzegali wszystkich zaleceń związanych z ochroną higieniczną, by zabezpieczyć siebie samych i obdarowanych przez fundację.
Dzięki współpracy z mediami ma szansę odbyć się na żywo specjalny program społeczny pt. Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych – połączeni wspólnym posiłkiem i mediami.

W jego trakcie, zaproszeni przez fundację goście, będą mieli okazję złożyć wszystkim telewidzom i słuchaczom życzenia i zjeść wspólnie to samo śniadanie wielkanocne, którym zostały obdarowane samotne osoby z miast partnerskich.
Zgłoszeń można dokonywać do dnia 8 kwietnia br. za pomocą formularza zgłoszeniowego na stronie www.wolnemiejsce.pl lub poprzez automatyczną infolinię (32 723 28 28).

źródło: UM Świętochłowice

Możliwość komentowania jest wyłączona.