Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+

Miasta Metropolii dezynfekują wszystko

Koronawirus sprawił, że rzeczy, które dawno nie były czyszczone po dezynfekcji odzyskały swój dawny blask. Ostatnio możemy zobaczyć, iż w miastach Metropolii trwa wielka dezynfekcja. Miasta czyszczą ulice, chodniki, ławki oraz wiaty przystankowe itp. rzeczy. Wraz z nastaniem wirusa powstała nowa moda na dezynfekcje wszystkiego, wraz zachowaniem szczególnej dbałości o higienę osobistą. Dezynfekcja trwa na dobre a nasze miasta zaczynają lśnić. Natomiast w mieście Bytom poza zwykłą dezynfekcją idą o krok dalej.

Po tym jak zdezynfekowano 60 wiat przystankowych w weekend, Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej w Bytomiu zlecił z poniedziałku na wtorek /30 na 31 marca/ także dezynfekcję pięciu przejść podziemnych oraz wszystkich szaletów miejskich.

Na zlecenie MZZiGK przeprowadziła je specjalistyczna firma, która zdezynfekowała preparatem o działaniu myjąco-dezynfekującym „Dezacid VR” wszystkie szalety miejskie przy ul. Kościelnej, Chrzanowskiego, Wrocławskiej/Wallisa oraz na pl. Sikorskiego i Wolskiego.

Dezynfekcji poddane zostały również przejścia podziemne pod ulicą: Kolejową, Miechowicką, Chorzowską, Witczaka oraz tzw. Tunel Zachodni – przejście podziemne  z pl. Wolskiego do ul. Zabrzańskiej.

Celem specjalistycznej dezynfekcji szaletów miejskich i przejść podziemnych jest ograniczenie rozpowszechniania się wirusa COVID-19. Warto podkreślić, że w czasie oraz po zakończeniu dezynfekcji przejścia podziemne zostały ze względów bezpieczeństwa czasowo wyłączone z użytkowania.
Mateusz Wieczorek
Źródło:UM BYTOM

Możliwość komentowania jest wyłączona.