Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

22 września, 2020

Międzynarodowy Festiwal w Teatrze Śląskim


W dniach 24–27 września odbędzie się 3. Międzynarodowy Festiwal OPEN THE DOOR. Organizatorem wydarzenia jest Teatr Śląski, który zaprasza m.in. na spektakle, filmy, czy też słuchowiska.

– Było ryzyko, że festiwalu nie będzie, że będzie czekał na inne, lepsze czasy. W marcu teatr stanął, pandemia pozamykała drzwi do instytucji kultury i co najgorsze – do drzwi naszych domów. Izolacja. Strach. Setki pytań o to, jak będzie wyglądało jutro. Przechadzałem się wtedy z ogromnym smutkiem po nieczynnym teatrze, garderoby były puste, dekoracje leżały spakowane w skrzyniach… Na szczęście w sierpniu nasz teatr znów otworzył swoje drzwi. Stęsknieni obecności na scenie i widowni, złaknieni reakcji ludzi, wsłuchani w ich opowieści oraz odczucia, działamy. Działa też festiwal – ta artystyczna machina, która wprawia w ruch dziesiątki ludzi, którzy w Katowicach na kilka dni będą się spotykać, rozmawiać, wzruszać, śmiać się, zapominając o otaczającej rzeczywistości na rzecz zatracenia w światach wykreowanych w spektaklach, filmach, performansach, słuchowiskach, w wirtualnej rzeczywistości – mówi Robert Talarczyk, dyrektor artystyczny festiwalu:

ZASADY UCZESTNICTWA W WYDARZENIACH FESTIWALOWYCH

• Kup bilet – najlepiej online. Jeśli musisz zrobić to w kasie, nie czekaj na ostatni moment i zaplanuj to z odpowiednim wyprzedzeniem, by zdążyć na rozpoczęcie wydarzenia. Liczbę biletów/wejściówek dostosowaliśmy do miejsca pokazu według obowiązujących wytycznych i standardów sanitarnych.
• Zabierz z domu maseczkę lub przyłbicę – zakrycie nosa i ust jest obowiązkowe podczas całej imprezy w miejscu pokazu (dotyczy to także pokazów plenerowych). Jeżeli o tym zapomnisz, odbiór maseczki jest możliwy w naszej Kasie Biletowej.
• Wypełnij przed rozpoczęciem wydarzenia obowiązkowe oświadczenie z danymi, które pozwoli nam oraz służbom sanitarnym na szybki kontakt z Tobą w razie potrzeby.

Cały program dostępny jest na stronie: https://www.teatrslaski.art.pl/strefawidza/aktualnosci

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *