Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

03 kwietnia, 2019

MIEJSKIE CENTRUM KULTURY im. HENRYKA BISTY w Rudzie Śląskiej zaprasza…

KRAKOWSKI SALON POEZJI w Rudzie Śląskiej – 14 kwietnia 2019 /niedziela/ godz. 12.00

W programie: autorski recital słowno-muzyczny PIOTRA RYBAKA (w tym także piosenek do słów Zuzanny Ginczanki i Jana Kochanowskiego).

Oprawa muzyczna: Paweł Łamik (kontrabas, gitara).
Prowadzenie: Nina Siwy.

Przed Krakowskim Salonem Poezji na pyszne ciasto zaprosi Piekarnia – Cukiernia Jakubiec z Rudy Śląskiej.

PIOTR RYBAK – aktor po krakowskiej PWST, wcześniej ukończył Studium Wokalno-Baletowe przy Teatrze Muzycznym w Gliwicach. Grał w teatrach Zabrza, Tarnowa i Katowic. Obecnie aktor Teatru Korez. Gra na gitarze i komponuje swoje piosenki od wielu lat. Uczestnik finału Festiwalu OPPA 2007 w Warszawie. Brał udział w filmach m.in. J. Stuhra „Obywatel”, M. Pieprzycy „Drzazgi”, M. Wrony „Ratownicy”, L. Wosiewicza „Przeprowadzki”, F.Bajona „Przedwiośnie”, J. Borusińskiego „Hi way”. Prowadzi teatr dziecięcy „Domisol”. Śpiewa piosenki autorskie.

PAWEŁ ŁAMIK – kontrabasista/ gitarzysta basowy. Ukończył Akademię Muzyczną im. K.Szymanowskiego w Katowicach. Na co dzień związany z Filharmonią Śląską oraz Państwową Szkołą Muzyczną im. G.Fitelberga w Chorzowie. Współpracował z takimi orkiestrami jak: NOSPR, AUKSO, Filharmonia Opolska, Filharmonia Zielonogórska, Śląska Orkiestra Kameralna, Gliwicka Orkiestra Kameralna, Zespół muzyki salonowej „Eleganza” i wiele innych. Laureat wielu ogólnopolskich konkursów solistycznych. Paweł mówi o sobie, że jest urodzonym optymistą i gdyby miał możliwość zmienić coś w swoim życiu… nie zmieniłby nic.

NINA SIWY – Jest opiekunem artystycznym comiesięcznych spotkań „Krakowskiego Salonu Poezji” w Miejskim Centrum Kultury im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej od 2017 roku. Pracuje z młodzieżą, jest polonistką w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej – Curie w Chorzowie. Zaangażowana w działalność edukacyjną prowadzi autorski projekt „Ze sztuką mi do twarzy” w Chorzowskim Centrum Kultury. Jest pomysłodawczynią i organizatorką Wojewódzkiego Konkursu Sztuki Słowa „Towary liryczne Agnieszki Osieckiej”. Związana z Lekkim Teatrem Przenośnym w Chorzowie, gdzie zagrała w spektaklach: „Scenariusz dla samotnych kobiet”, „Kriss”, „Mruczę, więc jestem”. Wystąpiła w spektaklu „Druga strona obrazu” Teatru Konfraternia miłośników zacnej sztuki scenicznej. Gra w Teatrze Figa, w spektaklach: „Kobietkowo”, „Zupa na zicher”. Prowadzi spotkania autorskie z poetami i pisarzami. Zajmuje się konferansjerką. Tworzy własne programy artystyczne m.in „Taki Festiwal pamiętam…”, „Poezja duszy Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej”, „Leonard Cohen w intymnych zwierzeniach”.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
BILETY w cenie: 8 zł
REZERWACJA BILETÓW tel.: 32 2486 240 lub 512 024 062, e-mail: bilety@mckrudasl.pl
KUP BILET ON-LINE na: www.mckrudasl.pl

Zapraszamy!

Możliwość komentowania jest wyłączona.