Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+

Budżet obywatelski chwilowo wstrzymany


Po 5. udanych edycjach budżetu obywatelskiego w Mikołowie podjęto decyzję dotyczącą kolejnej edycji. Ze względy na pandemię szósty budżet obywatelski zostaje wstrzymany.
Mając na uwadze stan miejskiego budżetu, który z w związku z pandemią wirusa COVID-19, został znacząco uszczuplony, Urząd Miasta podjął decyzję o czasowym zawieszeniu organizacji kolejnej edycji. Co istotne, wszystkie zwycięskie projekty z poprzedniego roku (2019) będą realizowane zgodnie z planem.

Budżet obywatelski to wydzielona część miejskiego budżetu, o przeznaczeniu której  decydują sami mieszkańcy. Mikołowianie co roku wybierają, na co przeznaczyć milion złotych w ramach budżetu partycypacyjnego. Pięć ostatnich edycji przyniosło w sumie 80 zwycięskich projektów, 13 z nich jest w trakcie realizacji.
Mieszkańcy mogą korzystać między innymi z wiat wypoczynkowych, placów zabaw czy siłowni zewnętrznych. Część obiektów jest już po okresie gwarancyjnym. Te, które w związku z eksploatacją wymagają renowacji czy drobnych remontów będą sukcesywnie odnawiane. W związku z koniecznością wymiany elementów, czy poprawy funkcjonowania miejsc aktywnego wypoczynku część środków przeznaczona zostanie na bieżące remonty. 
Wiedząc, jak ważnym elementem kreowania miejskiej przestrzeni stał się dla mieszkańców budżet obywatelski, urzędnicy zapewniają, że jego szósta edycja z pewnością się odbędzie. Decyzja, kiedy rozpocznie się proces zbierania wniosków, a następnie głosowanie nad nimi, zostanie podjęta pod koniec roku.
Źródło: UM Mikołów

Możliwość komentowania jest wyłączona.