Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Zdrowie

25 marca, 2020

Milion dla szpitala, w tym ambulans z respiratorem

Do Sosnowca dotarł ambulans kupiony przez miasto dla Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego. Pojazd jest w pełni wyposażony i niemal gotowy do służby, a co najważniejsze, na swoim pokładzie ma respirator.

Ambulans kosztował 258 tysięcy złotych. Miasto dokupiło wyposażenie: nosze oraz warty 36 tys. zł respirator, tak ważny i potrzebny w obecnej sytuacji. Dzięki tym zakupom ambulans jest w pełni wyposażony. Cała transakcja zamyka się w kwocie 316 tys. zł.

Ambulans jest zabudowany na bazie Fiata Multijet II (2,3 l) z wysokoprężnym silnikiem o mocy 130kW (177KM). Zarejestrowany w 2018 roku pojazd ma przejechanych zaledwie 20 tys. km. Dotychczas był wykorzystywany jako ambulans pokazowy. Na stanie samochodu są m.in. dwie butle tlenowe wraz z instalacją tlenową.

To niejedyne zakupy miasta na rzecz Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego. – Udało nam się zamówić dwa respiratory wraz z kardiomonitorami za ponad 200 tysięcy złotych. Zaczynają też do nas powoli spływać zamówione maski sanitarne, chirurgiczne, kombinezony ochronne i inna odzież potrzebna pracownikom naszego szpitala – wylicza Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Otrzymaliśmy ogromne wsparcie od miasta. Podliczając wszystkie zamówienia daje to kwotę blisko miliona złotych. Płynie do nas mnóstwo wsparcia. Chciałem gorąco podziękować restauratorom, którzy z potrzeby serca przygotowują dla naszego personelu posiłki, kibicom i wszystkim osobom, które przynoszą do nas środki ochrony oraz materiały potrzebne nam w codziennej pracy – podkreśla Dariusz Skłodowski, prezes Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego.

źródło: UM Sosnowiec

Możliwość komentowania jest wyłączona.