Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

14 stycznia, 2021

Młodzież z Tarnowskich Gór zrobiła film ze słynnym aktorem.

Piotr Trojan- tarnogórzanin, aktor, reżyser, zdobywca nagrody za pierwszoplanową rolę męską w filmie “25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni – zrobił film z młodzieżą z Tarnowskich Gór.
Artysta wraz z grupą dzieci i młodzieży z Tarnowskich Gór spotkali się już latem 2020 roku na warsztatach, a w październiku z operator Małgorzatą Stasiewicz nagrywali zdjęcia do filmu.
Film “tg story” to finał projektu „Just do it” – cyklu warsztatów dzięki którym uczestnicy mogli nauczyć się pracy z kamerą, tekstem czy dowiedzieć czegoś o kreowaniu bohatera I pracy nad rolą. Pomysłodawcą oraz reżyserem projektu jest Piotr Trojan, który dla grupy dzieci i młodzieży z Tarnowskich Gór zorganizował cykl warsztatów o lęku, które ułatwiły nakręcenie ponad czternastominutowego filmu. Jak mówi pomysłodawca – film jest horrorem, w którym będzie trochę śmiesznie i trochę strasznie. Podczas kręcenia udało się pokazać znane tarnogórskie miejsca – dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej udało nam się wejść z kamerą do Kopalni Zabytkowej oraz Sztolni. Współpracujemy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Tarnogórskim Centrum Kultury – wspomina Piotr Trojan.
Z powodu pandemii premiera filmu została przeniesiona z Miejskiego Kina Olbrzym na YouTuba Tarnogórskiego Centrum Kultury. Następnie film zostanie zgłoszony na najważniejsze polskie i zagraniczne festiwale filmów krótkometrażowych. Postprodukcją obrazu zajmuję się ATM System. Na planie gościła również ekipa Dzień Dobry TVN.
23 stycznia o godz. 18:00 odbędzie się premierowy pokaz filmu „tg story”, który został zrealizowany w ramach projektu „Just do it” dzięki dofinansowaniu ze Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Film będzie dostępny przez 24 h od publikacji (czyli od 23 stycznia godz. 18:00 do 24 stycznia do godz. 18:00).
Piotr Trojan to aktor, scenarzysta i reżyser wywodzący się z Tarnowskich Gór. Swoją karierę aktorską rozpoczął na zajęciach teatralnych w Tarnogórskim Centrum Kultury. Jest również absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej Jana Paderewskiego oraz Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi na wydziale aktorskim. Swoją edukację kontynuował w Studio Prób przy Wajda School w Warszawie na kursie reżyserii. We wrześniu 2020 roku zadebiutował na dużym ekranie w filmie „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” w reżyserii Jana Holoubka, w którym zagrał tytułową postać. W tym samym roku został nagrodzony Złotym Lwem za tą rolę. Znany jest również z filmów i seriali m.in. „Tarapaty”, „Chce się żyć”, „Zieja”, „Pułapka” oraz „Znaki”.

Źródło: Tarnogórskie Centrum Kultury

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *