Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+

Mobilne biura programu „Czyste powietrze” ruszyły w trasę


Spotkania, prelekcje, odpowiedzi na pytania dotyczące termomodernizacji czy też wymiany tzw. kopciuchów, to wszystko co czeka na mieszkańców Śląska oraz Małopolski w ramach działalności mobilnych biur programu „Czyste Powietrze”. Inauguracja akcji odbyła się w Myślenicach i Pszczynie, teraz czas na kolejne miasta.

Myślą przewodnią działalności Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach jest dbałość o zdrowie, środowisko i jednocześnie budżet domowy. Jak to zrobić? Na to i wiele innych pytań poznamy odpowiedź dzięki programowi „Czyste Powietrze”. Tym razem będzie to szczególnie proste, a to za sprawą mobilnych biur, które dziś wyruszyły w trasę po naszym województwie.
Mobilne biura będą w trasie przez cały okres wakacyjny, a jej przebieg będzie można sprawdzać co tydzień na dedykowanej temu podstronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. W ramach programu przewidziano m.in. spotkania na żywo z osobami, które doradzą w kwestii możliwych rozwiązań termomodernizacyjnych, czy też pokażą, w jaki sposób wypełnić wniosek w programie. Wszystko po to, aby zmniejszyć lub uniknąć emisji pyłów oraz innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne i tym samym poprawić jakość powietrza nie tylko w wielkich aglomeracjach, ale też w małych miejscowościach.

Chcemy dotrzeć do jak największej liczby gmin i do jak najszerszej grupy mieszkańców. Jeśli ten pilotażowy wakacyjny projekt się sprawdzi, to rozważymy wprowadzenie wyjazdów mobilnego biura programu „Czyste Powietrze” na stałe. Dostajemy bowiem sygnały, że jest bardzo wiele osób, zainteresowanych wymianą starych kotłów i termomodernizacją swojego domu, które chętnie skorzystałyby z dofinansowania na ten cel, ale przyjazd do siedziby Funduszu w Katowicach lub naszych biur w Bielsku-Białej i Częstochowie, to dla nich często zbyt duże obciążenie – mówi Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW w Katowicach.

Podjęcie takiej inicjatywy daje mieszkańcom Śląska możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat termomodernizacji, a także jest idealną okazją do lepszego poznania samego programu „Czyste Powietrze” i skorzystania z dofinansowań. Dlatego nie zwlekaj i już dziś sprawdź kiedy mobilne biuro dojedzie do Twojej gminy!

autor: Martyna Majewicz

Możliwość komentowania jest wyłączona.