Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

22 czerwca, 2018

Moc atrakcji na TAURON NOWA MUZYKA

Fever Ray, Ben Frost, Nosowska, Młynarski-Masecki. To tylko kilku wykonawców którzy uświetnią jeden z najpopularniejszych festiwali muzycznych w regionie – TAURON Nowa Muzyka Katowice. A ten rusza już za sześć dni, 28 czerwca i potrwa do niedzieli 1 lipca. W tym czasie organizatorzy przygotowali dla nas moc fantastycznych wydarzeń muzycznych!

Już po raz dwunasty odbędzie się w katowicach to wielkie święto muzyki, z którym na arenie lokalnej konkurować może chyba tylko OFF Festival. Historia festiwalu od początku związana była z Katowicami, chociaż przez moment odbywał się również w Cieszynie.

Na stronie Tauron Nowa Muzyka czytamy:

Historia Nowej Muzyki rozpoczęła się w 2006 roku w Katowicach, kiedy grupa przyjaciół związanych z klubem Hipnoza zdecydowała się zorganizować własny festiwal. Podczas pierwszej edycji imprezy, organizowanej wówczas w nieczynnym szybie kopalni Wilson, wystąpili DJ Krush, Swayzak i Cristian Vogel.

Dwie następne edycje odbyły się w Cieszynie. Od 2009 roku festiwal powrócił na stałe do Katowic. Najpierw były to tereny nieczynnej Kopalni Węgla Kamiennego „Katowice“, a w latach 2012–2013 Dolina Trzech Stawów.

Od 2014 roku przestrzeń festiwalu to katowicka Strefa Kultury, która powstała na zrewitalizowanych terenach KWK „Katowice“ w dzielnicy Bogucice.

 

Pełen line-up tegorocznej edycji festiwalu jest znany już od jakiegoś czasu, a będą to:

 

 

 

Po raz kolejny – z myślą o najmłodszych uczestnikach oraz rodzicach, którzy pragnęliby w spokoju zażywać koncertów – przygotowano we współpracy z przedszkolem Tika, specjalnie wydzieloną strefę dla dzieci. W strefie tej, pod okiem opiekunków odbędą się rozmaite aktywizacyjne zajęcia artystyczne i zabawy dla podopiecznych w przedziale wiekowym 4-12 lat.

 

W sprzedaży znajdują się bilety 1-dniowe oraz karnety 2, 3 i 4-dniowe w wariantach z polem namiotowym lub bez niego. Wahają się w przedziale cenowym od 169 zł do 439 zł.

źródło fot.: Materiały Prasowe Tauron Nowa Muzyka

Możliwość komentowania jest wyłączona.