Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

21 października, 2019

Modelowanie z zapałek – bezpłatne warsztaty dla dzieci w MCK


Modelowanie z zapałek – bezpłatne warsztaty dla dzieci w MCK

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku szkolnym na bezpłatne warsztaty modelarskie z zapałek, które ruszą w listopadzie 2019.

Zajęcia odbywać się będą w Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty przy ul. Niedurnego 69 w Rudzie Śląskiej w czwartki o godz. 17.00 (czas trwania ok. 1 godziny). Poprowadzą je panowie Janusz Urbański i Stanisław Mazur. Zapisy pod nr tel. 32 248 62 40. Uwaga! Liczba miejsc w grupie ograniczona.

Janusz Urbański ma nietypową pasję – w wolnych chwilach bawi się zapałkami. I chociaż robi to od czterdziestu lat, a ilość zużytych przy tym zapałek liczy już w milionach, to chyba nikt nie ma mu tego za złe. Ponieważ pan Janusz jest artystą-modelarzem, który z tego niezwykłego tworzywa buduje rozmaite konstrukcje. a swoją pasję i zdobyte doświadczenie chce przekazać na prowadzonych warsztatach modelarskich. Podczas minionych wakacji najmłodsi mieli okazję spotkać się z p. Januszem na Ogrodzie Śniadaniowym, gdzie chętnie podpatrywali jego modelarskie umiejętności. Dużym zainteresowaniem cieszyło się także stoisko p. Stanisława Mazura poświęcone numizmatyce.

Możliwość komentowania jest wyłączona.