Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

25 marca, 2020

Modernizacje przedszkoli miejskich w Dąbrowie Górniczej


Trwają kompleksowe modernizacje czterech przedszkoli – nr 1, 4, 11 i 29. Prace powinny zakończyć się do końca czerwca.
Utrudnienia spowodowane ogłoszeniem stanu epidemii nie odbijają się na miejskich inwestycjach. Na wszystkich budowach ekipy realizują swoje zadania.


Przedszkole nr 11
przy ul. Krasińskiego przechodzi wielką metamorfozę. Obok dotychczasowego budynku powstał nowy pawilon. Aktualnie zagospodarowywany jest teren wokół, a do nowego obiektu przenoszone jest wyposażenie ze starego budynku, którego remont właśnie rusza.

Po wznowieniu zajęć, dzieci będą korzystać z wybudowanej części. Docelowo powstanie tam duża sala do zajęć wf, a także wydarzeń kulturalnych czy teatralnych. Znajdą się tam również klasyczne sale dydaktyczne, a także sale wielofunkcyjne, czyli miejsca, w których prowadzone będą zajęcia komputerowe, językowe i plastyczne. Przedszkole będzie przystosowane dla dzieci niepełnosprawnych, więc z myślą o nich utworzona zostanie przestrzeń do prowadzenia terapii sensorycznej.

Przy wejściu są pochylnie ułatwiające dostanie się do środka, a wewnątrz windy. W starym budynku, tak jak dotąd, odbywać się będą zajęcia dydaktyczne oraz logopedyczne. W obu segmentach nie zabraknie szatni, sanitariatów i pomieszczeń biurowych. Przedszkole obecnie może pomieścić 125 dzieci, po rozbudowie będzie miejsce dla 250 przedszkolaków. Wartość inwestycji opiewa na ponad 15 mln zł.

Zmieniają się też trzy inne placówki w Dąbrowie Górniczej, czyli przedszkole nr 1 (ul. 1-go Maja 6), 4 (ul. Cieszkowskiego 20a) i 29 (ul. Ludowa 4). W nich roboty obejmują m.in. wymianę okien i drzwi, ocieplenia budynków, remonty toalet, kuchni i sal zajęć, wymianę instalacji elektrycznych, grzewczych i wodno-kanalizacyjnych. Ich koszt opiewa na ponad 12 mln zł. Na te zadania miasto pozyskało prawie 3 mln 900 tys. dotacji unijnej.

źródło: UM Dąbrowa Górnicza

Możliwość komentowania jest wyłączona.