Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

03 lutego, 2020

Moskiewski Cyrk na Lodzie

Moskiewski Cyrk na Lodzie jest pierwszym i jedynym w swoim rodzaju zespołem na świecie, a jego powstanie było nowym kamieniem milowym w historii światowej sztuki cyrkowej. Został założony w 1962 roku i występuje ze spektaklami cyrkowymi na lodzie na całym świecie. W ciągu ostatnich dziesięciu lat Moskiewski Cyrk na Lodzie odbył trasy po ponad 30 krajach i pozostaje jednym z liderów światowego cyrku na lodzie.
„Do naszych spektakli angażujemy najlepszych reżyserów cyrkowych i teatralnych. Nasze pokazy wyróżnia barwny i szeroki repertuar. Tylko u nas powietrzni gimnastycy, żonglerzy, klauni i akrobaci wykonują na łyżwach cały występ. Obecnie zespół Moskiewskiego Cyrku na Lodzie składa się z artystów o kilku pokoleniowej tradycji, absolwentów szkół cyrkowych, a także z mistrzów jazdy figurowej na lodzie i mistrzów olimpijskich, potrafiących zademonstrować istne cuda sztuki cyrkowej na lodzie. Doświadczenie i sprzęt pozwalają nam pracować w wielu różnych przestrzeniach scenicznych i odgrywać nasz cyrkowy spektakl zarówno na lodzie naturalnym, jak i sztucznym. Nie tylko wozimy ze sobą ponad 150 kostiumów, ale także dbamy o to, aby każdy szczegół był odpowiednio artystycznie ujęty. Jesteśmy kontynuatorami tradycji pierwszego na świecie cyrku na lodzie i ciężko pracujemy, by nieustannie zachwycać naszych widzów na całym świecie” Moskiewski Cyrk na Lodzie.

Połączenie sztuki cyrkowej, gimnastyki oraz jazdy na lodzie na najwyższym poziomie tworzy niezwykłą ucztę dla oka i zaraża pasją dzieci oraz młodzież do aktywności fizycznej oraz uwrażliwia na piękno. Zapraszamy na widowisko Moscow Circus on Ice 5 lutego o godz.19.00 do Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Życzymy niezapomnianych wrażeń.
Maria Wandzik

Możliwość komentowania jest wyłączona.