Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

13 kwietnia, 2019

Myśli słodkie, gorzkie. Janusz Muzyczyszyn zaprasza…..

Myśli słodkie, gorzkie.

Janusz Muzyczyszyn zaprasza…..

,,Serdecznie zapraszam wszystkich miłośników poezji na mój wieczór autorski, połączony z promocją najnowszego tomiku wierszy Myśli słodkie, gorzkie. W czwartek, 16 maja o godzinie 17:30 spotkam się z Państwem w Miejskim Domu Kultury w Katowicach-Piotrowicach, przy ul. Jankego 136.
Porozmawiamy o mojej twórczości i planach literackich na najbliższą przyszłość, przedstawię Wam kilka moich najnowszych wierszy, a także zapowiem moją powieść, która niebawem trafi do księgarń.
Spotkanie poprowadzi wspaniały mówca i autor wielu artykułów i książek, pan Jerzy Ciurlok.
Zarezerwujcie sobie Państwo czas i przybywajcie, bo warto.
Chętni będą mogli pozyskać tomiki moich wierszy ze stosowną dedykacją”.

Janusz Muzyczyszyn (ur. 1948 r.) – z wykształcenia metalurg, w czasie ponad 45-letniej kariery zawodowej informatyk. Literaturą interesuje się od dziecka, pierwsze próby własnej twórczości podjął jako nastolatek. Po przejściu na emeryturę obudził w sobie na nowo pasję tworzenia.
Zadebiutował w roku 2016 tomikiem poezji pt. Dziewczyny, kobiety, czas. Jego kolejne wiersze zagościły w trzecim tomie Antologii poetów współczesnych Wiersze sercem pisane wydanym przez Wydawnictwo Astrum w 2017 r. W listopadzie 2018 r. ukazał się drugi autorski tom wierszy Janusza – zatytułowany Myśli słodkie, gorzkie. Utwory w nim zebrane mówią o problemach bliskich chyba każdemu człowiekowi: o uczuciach i obawach, o kobietach i mężczyznach, o radościach i smutkach, o szczęściu i pechu, o upływającym czasie. Powoli przygotowuje trzeci tom swoich wierszy.
Mój drugi brzeg to jego debiut prozatorski. Jest to powieść obyczajowa, której akcja rozgrywa się współcześnie. Obecnie pracuje nad następną powieścią, również obyczajową, natomiast krótszymi formami literackimi dzieli się z czytelnikami na swoim blogu.
Od kilku lat Janusz Muzyczyszyn współpracuje z wydawnictwami jako korektor i redaktor. Na co dzień prowadzi blog: www.muzyczyszyn.pl, na łamach którego publikuje wiersze, opowiadania i bajki, recenzje filmów, sztuk teatralnych i książek, wywiady z ludźmi kultury, teksty publicystyczne i rozważania na temat problemów ogólnoludzkich. Z czytelnikami utrzymuje serdeczny kontakt poprzez swój fanpage na Facebooku.

Możliwość komentowania jest wyłączona.