Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+

Mysłowicki Hegemon przekracza kolejną granicę – debiutanci zajęli 6. miejsce w Mistrzostwach Polski Rugby 7.

Choć jeszcze rok temu mało kto o nich wiedział, dziś cała rugbowa Polska może być pod wrażeniem tempa w jakim w Mysłowicach buduje się najmłodszy klub reprezentujący tę piękną i wymagającą dyscyplinę. Na tegoroczne Mistrzostwa Polski w olimpijskiej odmianie rugby złożyły się cztery wiosenne turnieje: w Warszawie, Poznaniu, Lubawie i Sochaczewie. Mysłowiczanie wzięli udział we wszystkich, dzięki czemu mieli niepowtarzalną okazję rywalizowania z najlepszymi drużynami z całego kraju. Mimo że większość kadry stanowią zawodnicy, którzy trenują zaledwie od kilkunastu, a nawet kilku miesięcy, Hegemoni nie tylko nie przestraszyli się doświadczonych rugbystów i stawili im twardy opór, ale już dziś mogą pochwalić się pierwszymi zwycięstwami. 

We wszystkich turniejach wystąpiło w sumie 21 zawodników, z czego tylko pięciu miało wcześniejszy kontakt z rugby. Już to świadczy o potencjale – zarówno sportowym, jak i organizacyjnym – drzemiącym w śląskiej drużynie. Mistrzostwa Polski Rugby 7 są kolejnym etapem w rozwoju klubu, który opierając się na szkoleniu dzieci i młodzieży planuje także przystąpienie seniorów do rozgrywek ligowych w pełnej, 15-osobowej odmianie gry. 

Tymczasem rugby siedmioosobowe zagości niebawem również w Mysłowicach. Już 19 czerwca na stadionie przy ulicy Sportowej na Wesołej spotkają się drużyny rywalizujące o udział w turnieju finałowym tegorocznego Pucharu Polski.

Źródło: Stowarzyszenie Rugby Klub Hegemon Mysłowice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *