Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+

Na A4 Katowice-Kraków nadal taniej i najbezpieczniej

Z automatycznymi metodami płatności na A4 Katowice-Kraków nadal taniej i najbezpieczniej. Koncesjonariusz rozpoczyna świąteczną akcję promocyjną dla użytkowników elektronicznego poboru opłat A4Go
Użytkownicy autostrady A4 Katowice-Kraków po Nowym Roku wciąż będą mogli korzystać z atrakcyjnych rabatów na przejazdy. Z elektronicznym poborem opłat A4Go i Telepass oraz aplikacjami Autopay bądź SkyCash podróże tym odcinkiem są tańsze nawet ponad 30 proc., a przy tym bezkontaktowe i bezpieczne. Kierowcy, którzy w najbliższym czasie przejdą na elektroniczny pobór opłat A4Go, w ramach świątecznej promocji razem z urządzeniem pokładowym otrzymają upominek.

Nie wymagają otwierania szyby w samochodzie, podawania inkasentowi gotówki lub karty, odbierania reszty i paragonu – bezkontaktowe płatności automatyczne to w dobie pandemii wirusa SARS-CoV-2 najbezpieczniejszy sposób wnoszenia opłat za przejazdy autostradą. Wybiera je coraz więcej kierowców – na koncesyjnym odcinku autostrady A4 transakcje
z udziałem metod automatycznych: elektronicznego poboru opłat i videotollingu, stanowią już ponad 30 proc., a w godzinach szczytu nawet ponad 40 proc. transakcji ogółem.
Kierowcy samochodów osobowych, którzy decydują się zamienić gotówkę lub kartę na urządzenie pokładowe bądź aplikację, płacą za przejazdy tyle, ile ponad dziesięć lat temu: 8 zł na każdej bramce, zamiast obowiązujących w cenniku 12 zł. Taniej jeżdżą też kierowcy pozostałych kategorii pojazdów, płacąc 17 zł zamiast 20 zł w przypadku kat. 2 i 3 oraz 30 zł zamiast 35 zł w przypadku kat. 4 i 5. Takie stawki będą obowiązywać na autostradzie A4 Katowice-Kraków również po Nowym Roku.
Z myślą o nowych użytkownikach elektronicznego poboru opłat 21 grudnia br. Stalexport Autostrada Małopolska rozpoczyna promocyjną akcję świąteczną – każdy, kto wybierze płatności z udziałem urządzenia pokładowego, otrzyma w prezencie kubek termiczny. Promocja dotyczy urządzeń pokładowych nabywanych stacjonarnie w Punktach Obsługi Klienta w Mysłowicach i w Balicach oraz online, poprzez serwis www.a4go.pl i obowiązuje do wyczerpania zapasów. Regulamin akcji dostępny jest na stronie https://www.autostrada-a4.com.pl/aktualnosci/index/Trzmajcie-sie-cieplo-promocja-elektronicznego-poboru-oplat-A4Go/idn:410.
– Naszą akcję świąteczną prowadzimy pod hasłem „Trzymajcie się ciepło”. To z jednej strony nawiązanie do prezentu dołączanego do A4Go, przydatnego w podróży kubka termicznego, a z drugiej nasze życzenie dla kierowców na ten niełatwy czas – mówi Rafał Czechowski, rzecznik pasowy SAM SA. – Od początku pandemii koronawirusa stale przypominamy użytkownikom naszej autostrady, że bezkontaktowe płatności automatyczne to w tej chwili najbezpieczniejszy sposób wnoszenia opłat za przejazdy. Zainstalowanie aplikacji w telefonie czy urządzenie pokładowego w samochodzie to prewencja ważna tak samo, jak noszenie maseczki – dodaje.
W tym roku SAM S.A. poszerzył wybór automatycznych metod płatności za przejazdy o aplikację SkyCash, rozszerzył także elektroniczny pobór opłat A4Go o formułę post-paid. Informacje o dostępnych opcjach automatycznego płacenia za przejazdy można znaleźć na stronie www.automatycznaA4.pl.
###

Informacje o SAM S.A.
Stalexport Autostrada Małopolska S.A. zarządza 60-kilometrowym odcinkiem autostrady
A4 pomiędzy Katowicami a Krakowem. Jest to pierwsza pełnowartościowa tego typu droga
w Polsce, wybudowana w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, jako inwestycja typu brownfield – na bazie drogi powstałej w latach 70. i 80. Stalexport Autostrada Małopolska S.A. uzyskała koncesję na jej przystosowanie do wymogów autostrady płatnej oraz eksploatację
w 1997 roku. Wymagało to licznych inwestycji. Wszystkie projekty inwestycyjne, a także bieżące utrzymanie pasa drogowego finansowane są z przychodów z tytułu poboru opłat za przejazd odcinkiem koncesyjnym oraz kredytów pozyskanych z międzynarodowego konsorcjum bankowego. Projekt realizowany przez Stalexport Autostrada Małopolska S.A., w odróżnieniu od innych koncesji na zarządzanie autostradami płatnymi, nie obciąża Skarbu Państwa żadnymi zobowiązaniami. Spółka nie korzysta z żadnych dotacji, czy też gwarancji Skarbu Państwa.

Źródło:Rzecznik prasowy SAM S.A.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *