Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Newsy

23 października, 2019

Na dziecięcej onkologii znów będą leczyć.


Na dziecięcej onkologii znów będą leczyć.

Oddział onkologii i hematologii w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie wznawia działalność. Trzymiesięczny okres zawieszenia nie zostanie przedłużony: Personel lekarski został skompletowany, a ordynatorem została dr Katarzyna Machnik – lekarz specjalista onkologii i hematologii dziecięcej.

Przekonała mnie miłość do pacjentów i hematoonkologii – tłumaczy ordynator Katarzyna Machnik – Sama myśl, że ten oddział mógłby przestać istnieć nie daje spać. Los tych małych pacjentów jest szczególny. Oni oprócz profesjonalnego podejścia, nowoczesnego sprzętu, potrzebują ciepłej, domowej atmosfery i ludzi, którzy leczą z pasją.

Nowa pani ordynator w przeszłości była już związana ze szpitalem w Chorzowie (m.in. z przychodnią onkologiczną). Teraz pokieruje Oddziałem Hematologii i Onkologii Dziecięcej, który 1 grudnia wznowi swoją działalność.

Myśle, że odwieszenie tego oddziału na pewno ucieszy wielu pacjentów i ich rodziców – wskazuje Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa – Wiele rodzin mówiło, że podczas leczenia w naszym szpitalu, czują się jak w drugim domu. Cieszę się, że ta historia ma szczęśliwe zakończenie, bo znalezienie specjalistów w tej dziedzinie nie jest proste.

W chorzowskim szpitalu intensywne poszukiwania lekarzy trwały od kilku miesięcy. Z powodu braków kadrowych dyrekcja Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie wnioskowała o zawieszenie działalności oddziału od 1 sierpnia. W tym czasie wszystkim pacjentom zapewniono kontynuację leczenia – w Katowicach, Zabrzu, Krakowie i w chorzowskiej przychodni onkologicznej. Personel pielęgniarski został przeniesiony do pracy na innych oddziałach. Dyrekcja okres zawieszenia wykorzystała na pozyskanie nowych pracowników.

Byliśmy zmuszeni zawiesić oddział na 3 miesiące. W tym czasie przeprowadziliśmy wiele rozmów i staraliśmy się pozyskać pracowników różnymi drogami kontaktu. Bardzo się cieszę, że pani doktor Machnik przystała na nasza propozycję – mówi dr Jerzy Szafranowicz, dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie.

Trzymiesięczny okres zawieszenia mija z końcem października, jednak w związku z dotychczasowymi obowiązkami pani ordynator i procesem przygotowania oddziału na ponowne przyjęcie pacjentów, otwarcie zaplanowano na 1 grudnia.

Tagi:

Możliwość komentowania jest wyłączona.