Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Zdrowie

03 kwietnia, 2020

Na spacer pojedynczo i na chwilę

Najnowsze obostrzenia dopuszczają wyjście na spacer, ale zaleca się, aby robić to pojedynczo i unikać skupisk ludzi. Leśnicy mimo to radzą, żeby zostać w domu, a jeśli już chcemy wyjść, to dobrze to zaplanujmy.

Decydując się na spacer do lasu, warto zaplanować go tak, by nie potęgować zagrożenia dla siebie i innych.

Leśne spacery pozwalają odetchnąć po długim siedzeniu w domu, utrzymać kondycję i budować odporność, rozładować duży stres związany z koronawirusem i zmianami, jakie wniósł w nasze życie. Jednak zalecamy unikania najpopularniejszych turystycznie miejsc i zachęcamy odkrywania nowych kompleksów. Radzimy również, by odwiedzać las raczej w dni powszechnie, rano albo wieczorem – wylicza Arkadiusz Wojciechowicz, dyrektor RDLP w Katowicach.

Ze względów bezpieczeństwa zamknięte zostały ośrodki edukacyjne i niektóre obiekty Lasów Państwowych, takie jak np. ścieżki edukacyjne.

Odwołaliśmy też wszelkie zajęcia, warsztaty, zielone szkoły czy wycieczki. Lasy w naszym zarządzie pozostają natomiast otwarte dla każdego. Jednak przed wyprawą do lasu, warto odwiedzić stronę internetową nadleśnictwa, gdzie publikowane są komunikaty o kompleksach, do których został wprowadzony zakaz wstępu ze względów bezpieczeństwa, z powodu pozyskania drewna, czy prac pielęgnacyjnych. Podobne informacje dotyczą zamkniętych tras turystycznych czy rowerowych – wylicza dyrektor Wojciechowicz.

Leśnicy apelują, aby w trakcie pobytu w lesie, stosować się do wytycznych w zakresie korzystania z miejsc postoju, parkingów, ścieżek edukacyjnych oraz wież i tarasów widokowych.

Źródło: Nadleśnictwo Katowice
Weronika Herzog

Możliwość komentowania jest wyłączona.