Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

09 sierpnia, 2021

Nadchodzi festiwal sztuki ulicznej w Wiśle

Już w weekend 14-15 sierpnia w Wiśle pojawią się artyści uliczni z różnych dziedzin, którzy opanują centrum miasta. W tym roku Festiwal Sztuki Ulicznej Puzzle Kultury to jednak znacznie więcej – będzie też koncert Dawida Kwiatkowskiego w wiślańskim amfiteatrze i niezwykłe show Sztuka Balansu.
To już trzecia odsłona Festiwalu Sztuki Ulicznej Puzzle Kultury. Tym razem w weekend od 14 do 15 sierpnia na Placu Hoffa i w Parku Kopczyńskiego w Wiśle pojawią się artyści, kuglarze i animatorzy, którzy przez dwa dni będą angażowali gości we wspólną zabawę i tworzenie Puzzli Kultury.

W tym roku na gości czeka sporo warsztatów. Grupa Sztuka Balansu będzie prowadziła warsztaty równowagi na taśmach, pojawią się warsztaty kuglarskie, będą warsztaty plastyczne prowadzone przez Agnieszkę Szarzec i warsztaty rękodzielnicze, które poprowadzi Maja Majewska – mówi Szymon Pilch, organizator Puzzli Kultury.
Po raz kolejny na rynku odbywały się będą występy – tak zwane fuzje. Podczas nich różni artyści będą spontanicznie łączyli swoje umiejętności, żeby zaproponować widzom niesamowity spektakl. Oczywiście nie zabraknie niezwykle lubianych przez publiczność tancerzy break-deance.
Po raz kolejny ożyje Drzewo Opowieści – miejsce w Parku Kopczyńskiego pod którym zlokalizowana będzie strefa słowa – pojawią się bajki, opowieści i gawędy.
W tym roku rozszerzamy ideę Puzzli Kultury o duży koncert, który odbędzie się w amfiteatrze. Wystąpi Dawid Kwiatkowski, gwiazda muzyki młodego pokolenia. Już teraz zapraszamy nie tylko młodzież, na pewno koncert będzie niezwykle energetyczny – mówi Katarzyna Czyż-Kaźmierczak, dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury.
Koncert Dawida Kwiatkowskiego jest biletowany, wejściówki w kwocie 50 złotych można kupić na stronie www.kupbilecik.pl i w dniu koncertu przed amfiteatrem (opcja kupna biletów na miejscu zależna od dostępności wolnych miejsc). 

Materiał video z pierwszej edycji festiwalu: https://youtu.be/08iF0gkTjsQ
Link do wydarzenia na facebooku: https://fb.me/e/1IYzMXoOm

Źródło: Urząd Miejski w Wiśle

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *