Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

25 września, 2018

Nadciąga II Tarnogórski Festiwal Fotografii

Zachęceni sukcesem zeszłorocznego wydarzenia, organizatorzy zaplanowali drugą edycję. Impreza ma na celu popularyzowanie fotografii wśród ludzi którzy na co dzień nie są z nią związani, a także tworzenie, i umacnianie społeczności fotografów z całego województwa.

 

A społeczność ta – jak się okazuje – ma się doskonale, wystarczyło tylko dać jej szansę i pretekst do spotkań integracyjnych i edukacyjnych. Trudno nie odnieść wrażenia, że zainteresowanie fotografią jest obecnie większe niż kiedykolwiek. TFF daje okazje do wymiany doświadczeń i perspektyw między różnymi pokoleniami pasjonatów, a także proponuje skonkretyzowaną formułę spotkań ze sztuką i rzemiosłem dla niewtajemniczonych.

Organizatorzy ze Stowarzyszenia Tarnogórska Grupa Fotograficzna, podkreślają nadrzędny cel wydarzenia:

-Jego celem jest propagowanie fotografii jako dziedziny sztuki, a także alternatywnego spędzania wolnego czasu i wyrażania obrazem swojej tożsamości.

W tym propagowaniu pomóc ma grono wyjątkowych gości, takich, jak Andrzej Grygiel, Arkadiusz Gola, Adam Wawrzyniak, Gosia Jurasz, Karol Nienartowicz oraz Marcin Dobas.

Poza rozlicznymi autorskimi panelami i rozmowami oraz prezentacjami prac, nie zabraknie pysznej kawy, której w czasie poprzedniej edycji lały się podobno ilości niebywałe (swoją drogą czy jest rzeczywiście coś na rzeczy między fotografami a kawą?).

Wydarzenie odbędzie się w Pałacu w Rybnej (przy ul. Powstańców Warszawskich 90) w Tarnowskich Górach w dniach 29-30 września.

Poniżej zamieszczamy szczegółową rozpiskę godzinową.

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.