Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+

Naucz się korzystać z PUE ZUS na szkoleniu online

Już teraz większość spraw związanych z ubezpieczeniami społecznymi można załatwić zdalnie, bez wychodzenia z domu, korzystając z Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Są wnioski, które możemy składać tylko elektronicznie poprzez PUE, jak chociażby ten o dodatek solidarnościowy. Jeśli jeszcze nie wiesz jak funkcjonuje Platforma Usług Elektronicznych, jak się po niej poruszać i jak kontaktować się online z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych to tego wszystkiego dowiesz się na bezpłatnym webinarium z ZUS już 2 lipca.

Organizatorem wydarzenia jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Rybniku oraz Śląskie Porozumienie Gospodarcze ŚLĄSK.ONLINE. Szkolenie odbędzie się 2.07, w godz. 11.00 – 12.00. Tematem webinarium będzie „Platforma Usług Elektronicznych – zalety, funkcje, obsługa”.
Link do spotkania: https://zoom.us/j/98716691517.
– Zachęcamy do udziału w spotkaniu wszystkich, którzy mają profil PUE, ale nie wiedzą jak z niego korzystać oraz tych którzy jeszcze go jeszcze nie założyli, a chcieliby mieć wgląd do swoich danych ZUS na bieżąco. Profil PUE jest dla każdego. Tak jak w banku na bieżąco sprawdzamy stan swoich finansów, tak na PUE możemy sprawdzać wysokość odprowadzanych składek, które mają wpływ na naszą przyszłość emerytalną. Warto wiedzieć jak ona się kształtuje. Dlatego serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym seminarium, które nauczy nas jak korzystać z PUE – mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.


Dzięki PUE możesz załatwiać wszelkie sprawy związane z ubezpieczeniami społecznymi przez internet, bez wychodzenia z biura lub domu, także poza godzinami działania urzędów. W PUE zobaczysz swoje dane zgromadzone w ZUS, przekażesz swoje dokumenty ubezpieczeniowe, złożysz wnioski, zadasz pytanie ZUS i otrzymasz odpowiedź, a nawet możesz umówić się wizytę w ZUS.

Możliwość komentowania jest wyłączona.