Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Nauka

10 marca, 2020

Nauka pływania to podstawa

Rusza IV edycja Programu Powszechnej Nauki Pływania w Parku Wodnym w Tarnowskich Górach. Zgłoszonych zostało 2160 uczestników z 8 gmin.

Program „Umiem pływać” jest programem adresowanym do uczniów szkół podstawowych z klas I – III w całej Polsce. Zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania.

Zajęcia sportowe realizowane w ramach programu powszechnej nauki pływania to przede wszystkim nauka podstawowych umiejętności pływania, jak też możliwość rozwijania i podnoszenie sprawności fizycznej. Uczestnictwo w programie wpływa także na zachęcenie do systematycznego uprawiania sportu oraz prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia.

„Umiem Pływać” w Parku Wodnym realizowany jest już po raz IV zapewniając systematyczne uczestnictwo uczniów w zajęciach na pływalni uwzględniając przy tym elementy nauki i zabawy. Realizacja programu przebiega w formie dodatkowych zajęć sportowych w wymiarze 20 godzin lekcyjnych dla każdego uczestnika, z częstotliwością 1 lub 2 razy w tygodniu, w grupach liczących 15 osób. Zajęcia prowadzone są przez instruktorów posiadających odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie.
Stowarzyszenie Sanus Vivere wraz z Parkiem Wodnym w Tarnowskich Górach po raz czwarty wspólnie z gminami uczestniczy w w/w programie. Dzięki nim certyfikat “Umiem Pływać” otrzymało już ponad 6 300 dzieci z 11 gmin.

Tegoroczna sesja obejmuje udział 8 gmin: Woźniki, Radzionków, Zbrosławice, Miasteczko Śląskie, Bobrowniki, Świerklaniec, Piekary Śląskie i Tarnowskie Góry. Zgłoszonych zostało 2160 uczestników.

Sesja wiosenna rozpoczyna się 9.03.2020 i potrwa do 12.06.2020, sesja jesienna rozpocznie się 07.09.2020 i potrwa do końca listopada 2020.
Koszty realizacji projektu pokrywają gminy oraz Ministerstwo Sportu I Turystyki.
Weronika Herzog

Możliwość komentowania jest wyłączona.