Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Zdrowie

01 kwietnia, 2020

Neurologia w kwarantannie


We wtorek u jednego z pacjentów Powiatowego Szpitala w Tarnowskich Górach potwierdzono koronawirusa. Cały oddział neurologii poddano kwarantannie.

Na najbliższy tydzień zostają wstrzymane przyjęcia oraz wypisy pacjentów. Kwarantannie poddani zostali również lekarze i cały personel obecny na dyżurze.

Zwracam się z ogromną prośbą, w imieniu własnym oraz pracowników Oddziału Neurologii, którzy zostali postawieni przez decyzję Sanepidu w bardzo trudnej sytuacji, i którzy na najbliższe dni w wyniku kwarantanny muszą pozostać w Szpitalu o pomoc. Dzisiaj zwracam się szczególnie z prośbą do firm świadczących usługi gastronomiczne, o wsparcie posiłkami (szczególnie zestawem śniadaniowym). Każda pomoc będzie dla nas takim sygnałem, że wprawdzie to my jesteśmy na pierwszym froncie walki z epidemią, ale nie jesteśmy sami – mówi prezes placówki dr n.med. Leszek Jagodziński.

Po kilku podejrzeniach zakażenia, to pierwszy przypadek koronawirusa wśród pacjentów tarnogórskiego szpitala. Kilka dni wcześniej chorobę potwierdzono także u jednego z pracowników, który nie miał bezpośredniego kontaktu z pacjentami.

Weronika Herzog

Możliwość komentowania jest wyłączona.