Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Zdrowie

30 października, 2020

Nie daj się złapać koronawirusowi!

„Nie daj się złapać koronawirusowi” to hasło kampanii, którą Stadion Śląski przygotował razem z Anitą Włodarczyk, ambasadorką obiektu. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na poprawność noszenia maseczki w przestrzeni publicznej i zwiększenie świadomości społecznej.

W dobie walki z pandemią ważne jest propagowanie prozdrowotnych zachowań i społecznej odpowiedzialności. Dlatego Stadion Śląski we współpracy z Anitą Włodarczyk, która jest ambasadorką obiektu, przygotował kampanię społeczną odwołującą się do obowiązku noszenia maseczki w przestrzeni publicznej.

– Postanowiliśmy włączyć się w akcję promującą dobre zachowania związane z przestrzeganiem obostrzeń. Jeżeli będziemy nosić maseczki i dostosowywać się do wytycznych wcześniej wrócimy na wydarzenia lekkoatletyczne, piłkarskie czy żużlowe na Stadionie Śląskim. Wszyscy jesteśmy głodni wielkich imprez, ale tylko od nas zależy, kiedy te wydarzenia wrócą w pełnej krasie. Dlatego tak bardzo zachęcamy do noszenia maseczek, utrzymywania dystansu społecznego i dezynfekcji rąk. To jedyna skuteczna droga, by powrócić do normalności – mówi Bartłomiej Kowalski, Dyrektor Generalny Stadionu Śląskiego.

Część społeczeństwa wciąż bagatelizuje problem koronawirusa, sceptycznie podchodzi do nakazu zakrywania ust i nosa lub też robi to w nieodpowiedni sposób. Dlatego Anita Włodarczyk przypomina i prezentuje jak prawidłowo nosić maseczkę oraz jakich błędów należy unikać.

– Trzeba się dostosować do procedur obowiązujących w naszym kraju. Pamiętajmy, że dbając o siebie damy też o innych. Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy. Nie można tego tematu lekceważyć, stąd pomysł na kampanię Stadionu Śląskiego – mówi Anita Włodarczyk, ambasadorka Stadionu Śląskiego.

Akcja niesie za sobą ważne przesłanie – bądźmy odpowiedzialni, nie narażajmy siebie i innych na niebezpieczeństwo zarażenia koronawirusem. Zasłaniajmy odpowiednio usta i nos, bo tylko w ten sposób jesteśmy w stanie chronić siebie nawzajem.

Przypomnijmy, że Anita Włodarczyk to dwukrotna mistrzyni olimpijska i czterokrotna mistrzyni świata i Europy w rzucie młotem. Kilkakrotnie ustanawiała również rekord świata w tej dyscyplinie sportu – jej obecny rekord świata wynosi 82,98 m. Należy do grona najwybitniejszych i najpopularniejszych sportowców w historii Polski. Od 2019 roku jest jednym z ambasadorów marki Stadion Śląski.

Źródło: Stadion Śląski

Możliwość komentowania jest wyłączona.