Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+

Nie taki pająk straszny, jak go malują – fascynujący świat pajęczaków do odkrycia w Katowickiej!

Czarna wdowa, ptasznik goliat, afrykańskie wije i świecące skorpiony – już 1 czerwca br. 50 egzotycznych okazów pajęczaków wprowadzi się na kilka miesięcy do Galerii Katowickiej. Stała ekspozycja pająków to nietypowa lekcja przyrody i kolejna propozycja ciekawego spędzenia czasu wolnego, z jaką do mieszkańców regionu wychodzi Katowicka.

Czy pająki mają super moce, każda pajęczyna jest unikatowa, a lęk przed tymi stworzeniami da się oswoić? Odwiedzający Galerię Katowicką będą się mogli o tym przekonać, oglądając je z bliska, a nawet… trzymając na dłoni. W ramach wystawy pokazane zostaną pająki i skorpiony z różnych zakątków świata i szerokości geograficznych – wśród nich gatunki bardzo niebezpieczne, ale i takie, które spokojnie można wyjąć z  terrarium do pamiątkowej fotografii.
Wystawa, która zagości w Katowickiej na dłużej, będzie przystosowana do każdej grupy wiekowej i w pełni bezpieczna – pajęczaki zamieszkają w szklanych, uniemożliwiających ucieczkę terrariach, idealnie odwzorowujących ich środowisko naturalne. To pozwoli oglądać je z bardzo bliska, robić zdjęcia i nagrywać filmy.

Ważnym aspektem planowanej wystawy jest jej edukacyjny charakter. Doświadczeni opiekunowie pajęczaków podzielą się z odwiedzającymi przyrodniczymi ciekawostkami. Bogate opisy oraz tablice informacyjne pozwolą poznać te stworzenia i ich ważną rolę w świecie przyrody. Formułę wystawy wzbogacą plansze 3D, gry dla dzieci, instalacje artystyczne, rzeźby, czy filmy. O każdej pełnej godzinie śmiałkowie pod nadzorem profesjonalnego przewodnika będą mogli potrzymać na dłoni niegroźnego ptasznika.

– Galerie handlowe są dzisiaj nie tylko miejscem zakupów, ale również spotkań towarzyskich i ciekawego spędzania czasu wolnego. Wystawa pająków to jeden z przykładów wzmocnienia naszej oferty o propozycję rozrywki dla całych rodzin. Dodatkowo mamy tu duży walor edukacyjny, zapraszamy na jedyną w swoim rodzaju lekcję przyrody już 1 czerwca, w Dzień Dziecka, a potem przez całe lato – mówi Stefania Kempa, Tenants Relationship Manager. – Wystawa będzie czynna również w niedziele niehandlowe – dodaje.

Pająki i skorpiony będzie można oglądać w Galerii Katowickiej na poziomie +2 obok coworkingu. Wystawa będzie otwarta codziennie – od poniedziałku do soboty w godzinach od 9.00 do 21.00, w niedziele handlowe od 10.00 do 20.00, a w niedziele niehandlowe od 11.00 do 20.00. Godziny otwarcia w święta będą ustalane odrębnie.
Bilety dostępne będą w kasie lub online na stronie: www.wystawapajakow.pl/galeriakatowicka, w cenach:
• pon.- niedz.: normalny 25 zł, ulgowy 20 zł, wycieczki szkolne 16 zł, rodzinny (2+2) 75 zł,
• dzieci do lat 4 – wejście gratis – nie dotyczy grup zorganizowanych.
W sprawach dotyczących udziału w spotkaniach i rezerwacji terminów dla zorganizowanych grup należy kontaktować się pod nr telefonu 789 357 828 oraz mailowo: kontakt@wystawapajakow.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *