Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+

Nieco drożej w Kolejach Śląskich

Od niedzieli drożej na linii S8 Kolei Śląskich. O 1 zł wzrosną ceny biletów w ofercie „Bilet liniowy”. I tak za przejazd Z Katowic do Bytomia trzeba będzie zapłacić 4 zł, a nie 3 zł, jak do tej pory. Na odcinku z Katowic do Tarnowskich Gór cena biletu wzrasta do 5 zł (dotychczas 4 zł), ale w tej cenie będzie można dojechać do Miasteczka Śląskiego. Podobna zmiana nastąpi na odcinku z Lublińca do Tarnowskich Gór, bo za 5 zł będzie można dojechać do przystanku Radzionków Rojca. Analogicznie o 10 zł wzrosną koszty przejazdów miesięcznych, z wyjątkiem odcinka Katowice – Miasteczko śląskie, gdzie cena liniowego biletu miesięcznego wzrasta aż do 120 zł. (dotychczas bilet z Katowic do Tarnowskich Gór kosztował 80 zł).

Zmiany cen biletów na linii S8 wiążą się z jej przedłużeniem aż do Kluczborka. Od 15 grudnia pociągi na tej linii będą jeździć pomiędzy Oświęcimiem a Kluczborkiem, co oznacza połączenie jednym pociągiem miejscowości leżących w trzech województwach. Do tej pory na odcinku Lubliniec ­– Kluczbork kursowały pociągi PolRegio spółki Przewozy Regionalne w relacji Lubliniec – Wrocław Główny.

Dla pasażerów podróżujących na trasie przejętej przez KŚ zmiana przewoźnika będzie miała też wymiar ekonomiczny. Bilety KŚ z Lublińca do Kluczborka będą wprawdzie o 50 groszy droższe, ale za to na odcinku Olesno Śląskie – Kluczbork będzie obowiązywał bilet liniowy w cenie 3 zł (miesięczny – 70zł).

Na pozostałych liniach Kolei Śląskich ceny biletów pozostają bez zmian.

Możliwość komentowania jest wyłączona.