Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

21 maja, 2019

„Niedziela u przemysłowca” w Pałacu Kawalera!

„Niedziela u przemysłowca” w Pałacu Kawalera – INDUSTRIADA nie tylko na Szlaku Zabytków Techniki.

Jak bal to pałac. Jak INDUbal to pałac przemysłowca! Pałac Kawalera w Świerklańcu jest jednym z 7 obiektów pałacowych związanych z historią industrializacji, w których będzie można spędzić aktywnie „Niedzielę u przemysłowca” w ramach INDUSTRIADY. Program atrakcji to między innymi zwiedzanie z przewodnikiem, warsztaty kreatywne i gra fabularyzowana, a także plener malarski.

Szczegółowy program „Niedzieli u przemysłowca” w Pałacu Kawalera 9.06.2019 r.

Godz. 15:00 – 19:00
Podróż w czasie – zwiedzanie Pałacu Kawalera

Pałac Kawalera w Świerklańcu, wybudowany z myślą o gościach odwiedzających rodzinę Donnersmarck, którzy przyjeżdżali do Pałacu na polowania. Obiekt otwarty do zwiedzania z przewodnikiem, w kontekście historii rodziny Henckel von Donnersmarck, ich wpływów, majątku i znaczenia dla przemysłu na Śląsku. Zwiedzanie odbędzie się w towarzystwie aranżacji przełomu XIX i XX w.
Godziny wejść: 15.00 ; 16.30 ; 18.00
Odbiór wejściówek odbędzie się przed Pałacem Kawalera, do pół godziny przed rozpoczęciem zwiedzania. (do 14.30 ; do 16.00 ; do 17.30)
Istnieje możliwość telefonicznej rezerwacji miejsc.

Godz. 15:00 – 17:00
Niech żyje bal! – warsztaty artystyczne dla dzieci

We wnętrzach Pałacu Kawalera, swoje miejsce do artystycznego świętowania znajdą najmłodsi uczestnicy INDU-balu, tworząc elementy, ozdoby i przedmioty związane i kojarzone z balem, takie jak: kotyliony, maski balowe, bileciki na bal, balowa biżuteria.
Warsztaty będą odbywały się bez rezerwacji miejsc.

Godz. 15:00 – 18:00
Memento vivere – tajemnica parku

We wnętrzach Pałacu Kawalera oraz w otoczeniu całego parku, zostanie zorganizowana zabawa rodzinna w formie questingu, która połączy odkrywanie dziedzictwa parku i Pałacu oraz edu-zabawę. Będzie można wczuć się w klimat w towarzystwie Guido Henckel von Donnersmarck oraz jego ukochanej Blanki de Paiva, posłuchać muzyki i zobaczyć tancerzy wśród parkowych drzew.
Karty z questingiem będą udostępniane przez cały czas trwania imprezy. O godzinie 18.00 odbędzie się wręczenie nagród zwycięzcom.

Godz. 17:00 – 19:00
W cieniu Pałacu Kawalera – plener malarski

Plener malarski dla każdego, bez ograniczeń wiekowych, zorganizowany przy Pałacu Kawalera wśród parkowych krajobrazów i pałacowej architektury. Plener odsłoni najciekawsze fragmenty architektury Pałacu Kawalera.

Możliwość komentowania jest wyłączona.