Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

20 marca, 2019

NIEODKRYTY ŚWIAT spektakl Teatru Rozrywki w Chorzowie

2 kwietnia obchodzony będzie po raz kolejny Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji zapraszamy Państwa do Miejskiego Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej na konferencję poświęconą tematowi autyzmu, a także spektakl „Nieodkryty świat” przygotowany przez zespół Teatru Rozrywki w Chorzowie.

2 kwietnia 2019 /wtorek/ godz. 9.00 Konferencja z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

„Dziecko z zespołem Aspergera oraz autyzmem w przedszkolu, szkole masowej i integracyjnej – Jak wspierać nauczycieli i rodziców w systemie edukacji” – pod takim hasłem już 2 kwietnia o godz. 9.00 w Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej odbędzie się konferencja zorganizowana przez Szkołę Podstawową nr 12 Specjalną im. Św. Łukasza w Rudzie Śląskiej, skierowana do dyrektorów i nauczycieli przedszkoli, szkół ogólnodostępnych i integracyjnych oraz rodziców dzieci ze spektrum autyzmu. Podczas panelu dyskusyjnego organizatorzy rozmawiać będą ze specjalistami, praktykami pracującymi z dziećmi ze spektrum autyzmu o tym, jak wspierać dzieci i nauczycieli w systemie edukacji oraz jak powinna przebiegać współpraca z rodzicami.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona. Zainteresowanych prosimy o wysłanie zgłoszenia na adres email: konferencja.autyzm19@gmail.com. W zgłoszeniu prosimy podać swoje imię, nazwisko, miejsce pracy lub „rodzic”. Szczegółowe informacje dostępne na stronie: sp21rudaslaska.blogspot.com.

5 kwietnia 2019 /piątek/ godz. 10.00 NIEODKRYTY ŚWIAT spektakl Teatru Rozrywki w Chorzowie
5 kwietnia zapraszamy Państwa na spektakl przygotowany przez Teatr Rozrywki w Chorzowie pt. : „Nieodkryty świat”, który powstał we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Metodyczno-Edukacyjnym Metis w Katowicach w ramach Kampanii Społecznej „AUTYZM. CODZIENNOŚĆ. Od Z jak Zrozum do A jak Akceptuj”.

Żyją obok nas. Czasem spotykamy ich na ulicy, w parku, czasem w autobusie. Nie wiemy jak reagować, bo zachowują się inaczej niż my. Trochę się ich obawiamy. Dlaczego?

Bo niewiele wiemy o autyzmie – przypadłości, z którą żyje jeden procent populacji ludzkiej. Niewiele też wiemy o świecie, w którym egzystują autystycy. Nie da się tego świata odwiedzić, pobyć w nim chwilę, rozbić namiot na tydzień i wrócić. To nieodkryty świat, w którym unika się kontaktu z innymi ludźmi i z otoczeniem. To kraina wycofania.

Ale autyzm można zaakceptować. Trzeba go najpierw spróbować zrozumieć i temu właśnie ma służyć Kampania Społeczna „AUTYZM. CODZIENNOŚĆ. Od Z jak Zrozum do A jak Akceptuj”. Pokaże jak ułatwić, albo przynajmniej… nie utrudniać codzienności ludziom ze spektrum autyzmu.

Scenariusz i reżyseria: Maciej Cierzniak
Muzyka: Radosław Michalik
Scenografia i kostiumy: Magdalena Wiluś
Producent: Estera Sławińska-Dziurosz
Koordynator projektu: Magdalena Skorupa
Prapremiera: 12 grudnia 2018

Występuje: Izabella Malik
nagrania:
– Głos Taty: Jarosław Czarnecki
– Głos Mamy: Barbara Ducka

Czas trwania: 70 minut (bez przerwy)

UWAGA! W spektaklu wykorzystywane są efekty stroboskopowe!

BILETY na spektakl w cenie: 10 zł (parter i balkon)
REZERWACJA BILETÓW tel.: 32 2486 240 lub 512 024 062, e-mail: bilety@mckrudasl.pl
KUP BILET ON-LINE na: www.mckrudasl.pl

Zapraszamy!

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
MIEJSKIE CENTRUM KULTURY im. Henryka Bisty
ul. Piotra Niedurnego 69
41-709 RUDA ŚLĄSKA
Tel. 32 248 62 40
www.mckrudasl.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.