Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

05 lipca, 2022

NIEZWYKŁE PÓŁKOLONIE W MIEŚCIE Z KLUBEM „BAKCYL”

Wakacje spędzane w mieście nie muszą być nudne. Szeroka oferta działającego przy Spółdzielni Mieszkaniowej „Hutnik” klubu „Bakcyl” pokazuje, że możliwości spędzania wolnego czasu jest naprawdę wiele, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Cztery turnusy półkolonii wypełnione m.in. wycieczkami czy warsztatami kulinarnymi to połączenie dobrej zabawy z edukacją pod czujnym okiem doświadczonych opiekunów. Ze względu na wiele próśb mieszkańców zorganizowane zostały dodatkowe miejsca w terminie 25-29.07 dla dzieci w wieku od 7 do 10 lat. Pierwszy turnus wystartował już 4 lipca.

Półkolonie rozpoczną się od warsztatów z… robienia pizzy. Samodzielne przygotowanie posiłków to połączenie dobrej zabawy z rozwojem zdolności kulinarnych u najmłodszych. Pierwszy turnus to także wyjazd do Parku Przygód i Atrakcji w Wilkowicach, gdzie grupa będzie mogła skorzystać z kreatywnych stref wypełnionych atrakcjami oraz parku linowego. Dzień zakończy się wspólnym pieczeniem kiełbasek na ognisku. Wyjazd w góry to kolejny element półkolonii w „Bakcylu”. Przejście na Magurkę Wilkowicką to szansa na sprawdzenie swojej kondycji oraz podziwianie pięknych górskich widoków. Na najmłodszych czeka także wycieczka do Centrum Koronki oraz Centrum Pasterskiego w Koniakowie. Uczestnicy wezmą udział w warsztatach pod nazwą „po nitce do kłębka” oraz będą mogli zobaczyć jak powstaje ser, a następnie go spróbować. Piątek to harce na sosnowieckim basenie.

– Klub „Bakcyl” to jeden z najważniejszych elementów Spółdzielni „Hutnik”. To cieszące się ogromną popularnością miejsce daje możliwość integracji lokalnej społeczności, która od wielu lat współtworzy działanie ośrodka. Dzięki zaangażowaniu pracowników spółdzielni jesteśmy w stanie zapewniać różnorodną ofertę zajęć dla najmłodszych mieszkańców Sosnowca. Półkolonie to kolejna inicjatywa wzbudzająca duże zainteresowanie zarówno dzieci, jak i rodziców. Ich specjalnie przygotowany program łączy edukację, rozrywkę i możliwość poznania własnego regionu, dlatego nie ma tu miejsca na nudę – mówi Maciej Adamiec, Prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Hutnik”.

Chlebowa Chata, ZOO i warsztaty zielarskie dla najmłodszych

Kolejne turnusy zapewnią jeszcze więcej frajdy. Wyjazd do gliwickiego FUNZEUM to możliwość pobudzenia kreatywności. Wystawy koloru oraz światła przemycą zagadnienia z fizyki, biologii, historii czy sztuki. Wycieczka do Chlebowej Chaty w Brennej pozwoli m.in. na wykonanie podpłomyków. Poza tym dzieci dowiedzą się o procesie powstawania chleba. Półkolonie to także wycieczka do opolskiego ZOO oraz JuRajskiej Spiżarni w Lelowie. W tym drugim miejscu milusińscy poznają proces powstawania mleka i mlecznych przetworów. Dla spragnionych górskiego klimatu zaplanowano także przejście na Szyndzielnie. Czwarty turnus, na który można jeszcze się zapisać, zapewni wycieczkę do Osikowej Doliny. Przeprowadzone warsztaty zielarskie przekażą książkową wiedzę w przystępny sposób.

– Co roku staramy się o jak najlepszą ofertę dla mieszkańców, którzy są pierwszym recenzentem naszych działań. Jesteśmy dumni z tego, że otrzymujemy wiele pozytywnych komentarzy dotyczących naszej pracy. Półkolonie to ważny projekt „Bakcyla”, dlatego przygotowywaliśmy się do niego już od kilku miesięcy. Wakacyjny okres daje najmłodszym możliwość zobaczenia ciekawych miejsc na mapie województwa śląskiego, a także szansę na poznanie nowych koleżanek i kolegów. Wspólne wakacyjne przygody z pewnością na długo pozostaną w ich pamięci – mówi Magda Drdzeń, kierownik Klubu „Bakcyl”.

Klub „Bakcyl” łączy pokolenia

Klub „Bakcyl” Spółdzielni Mieszkaniowej „Hutnik” pełni rolę społeczno-wychowawczą dla mieszkańców. Dzięki organizowaniu wielu zajęć i prowadzeniu sekcji zainteresowań klub pobudza do działania mieszkańców, którzy z zaangażowaniem mogą rozwijać swoje pasje. To miejsce łączące pokolenia, pełniące ważną rolę w upowszechnianiu kultury oraz edukowaniu poprzez sztukę i rekreację. „Bakcyl” nie zapomina o najstarszych mieszkańcach i pokazuje, że jesień życia potrafi być naprawdę ekscytująca. W czerwcu można było posłuchać koncertu zespołu „Co nam w duszy gra”, a w ramach „Kolorowego Festynu” wystąpił Amatorski Teatr Seniora.

Źródło:Spółdzielnia Mieszkaniowa „Hutnik”
Zdjęcie:pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *