Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

10 listopada, 2019

Noc pełna wrażeń!

Fot. Arc Opery Śląskiej / Pracownia obrazu
Noc pełna wrażeń!

Dwa spektakle i kilkanaście atrakcji – tak wyglądała 10. Noc Teatrów Metropolii w Operze Śląskiej. Bytomski teatr w sobotę 9 listopada odwiedzili goście nie tylko z wielu śląskich miast, ale także m.in. z Krakowa i Łodzi. W sumie było to ponad 2 tysiące 300 osób. Pomysłodawcą i inicjatorem Nocy Teatrów Metropolii jest Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.
Poza zwiedzaniem zakamarków teatru – sceny, widowni, magazynów oraz pracowni, zwiedzający brali udział w warsztatach wokalnych, lekcjach śpiewu chóralnego, wykonywali maski teatralne oraz bombki, które ozdobią miejską, bytomską choinkę, oglądali próbę Baletu Opery Śląskiej i mogli sprawdzić, jak wyglądają zajęcia Studia Baletowego dla dzieci i dorosłych.


Fot. Arc Opery Śląskiej / Pracownia obrazu
Najmłodsi (ale nie tylko) najchętniej testowali instrumenty muzyczne wykorzystywane w operowych produkcjach – gong, klawesyn czy harfę. Ogromnym powodzeniem cieszyła się możliwość przymierzenia operowego kostiumu i zrobienia sobie w nim zdjęcia – telefonem komórkowym, albo w fotobudce. Widzowie mieli także okazję wziąć udział w dwóch spektaklach operowych – „La serva padrona-Służąca panią” Giovanniego Battisty Pergolesiego oraz „ Don Desiderio” Józefa Michała Ksawerego Poniatowskiego.


Fot. Arc Opery Śląskiej / Pracownia obrazu

Możliwość komentowania jest wyłączona.