Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+

Noga z gazu! Policyjne kontrole na drogach

Na ostatni czwartek lutego policja zaplanowała akcję pod nazwą “Prędkość”. Na drogach będzie można zaobserwować wzmożony ruch patroli, które będą kontrolowały prędkość oraz zwracały uwagę na zachowania kierowców niezgodne z prawem.

Niedostosowanie prędkości do warunków atmosferycznych oraz nadmierna prędkość to główne z czynników doprowadzających do wypadków. Zagrażają one nie tylko kierujących oraz pasażerom, ale także pieszym uczestnikom ruchu drogowego. Nawet najbardziej bezpieczny samochód może nie uratować podróżujących, a przekroczenie prędkości tylko o parę kilometrów, zmniejsza szansę na przeżycie pieszego w przypadku potrącenia.

Dlatego funkcjonariusze policji cyklicznie organizują akcje. Jedną z nich jest “Prędkość”.

Funkcjonariusze, w ramach działań, będą prowadzić pomiary prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie. Szczególną rolę będą mieć policjanci z Zespołów pn. SPEED, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze takim jak m. in. przekraczanie prędkości. W służbie będą używali najnowszych pojazdów wyposażonych w wideorejestrator, a także ręcznych mierników prędkości z wizualizacją – informuje Komenda Główna Policji.

Działania mają charakter prewencyjny, jednak kierowcy zachowujący się na drogach niezgodnie z prawem, muszą liczyć się z konsekwencjami. Wzmożonej czujności policyjnych patroli trzeba spodziewać się przede wszystkim w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.
Weronika Herzog

Możliwość komentowania jest wyłączona.