Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Zdrowie

06 października, 2020

Nowa karetka dla miejskiego szpitala

W najbliższych dniach do Piekarskiego Centrum Medycznego trafi nowy ambulans. Zakup jest możliwy dzięki środkom z budżetu Województwa Śląskiego. W sumie szpital w Piekarach Śląskich pozyskał w czerwcu tego roku na walkę z koronawirusem 672 tysiące złotych.

Środki przeznaczone zostały na dofinansowanie inwestycji pod nazwą “Prace modernizacyjne niezbędne do przystosowania drugiego piętra budynku nr 3 Szpitala Miejskiego w Piekarach Śląskich na potrzeby oddziału obserwacyjno-kwarantannowego oraz przystosowania części poszczególnych oddziałów Szpitala w celu zapobiegania, zwalczania i przeciwdziałania COVID-19 wraz z zakupem sprzętu oraz ambulansu”.
Opisywane zadania opiewają na łączną wartość 840 000 złotych, co oznacza, że finansowane są w 80% ze środków zewnętrznych. Pozostała część pochodzi z budżetu miasta.
W ramach realizowanego zadania zakupiono już bramkę z termometrem do bezdotykowego pomiaru temperatury oraz bramkę do dezynfekcji. W dalszej kolejności wykonane zostaną prace modernizacyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *