Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+

Nowe możliwości dla sportu w regionie. Stadion Śląski i AWF Katowice będą współpracować!

Umacnia się współpraca pomiędzy Stadionem Śląskim i Akademią Wychowania Fizycznego w Katowicach. Dziś przedstawiciele obu instytucji podpisali list intencyjny w tej sprawie. Działania mają skupiać się na wzajemnej promocji i stworzeniu nowych możliwości rozwoju dla śląskiego sportu.
Na terenie Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach miało miejsce oficjalne podpisanie listu intencyjnego dotyczącego współpracy pomiędzy stronami. Obecni na miejscu prezes Stadionu Śląskiego Jan Widera oraz rektor Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach
prof. dr hab. Grzegorz Juras nie ukrywają, że zacieśnienie współpracy było tylko kwestią czasu i może przynieść wymierne korzyści dla każdej ze stron, jak i dla rozwoju śląskiego sportu.
Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach to uczelnia z wyjątkową historią i z wieloma wybitnymi absolwentami. Posiada też ogromne perspektywy rozwoju. Potencjał tego miejsca to jego zaplecze szkoleniowe, jak i doświadczenie pracowników. Razem z możliwościami infrastrukturalnymi oraz organizacyjnymi Stadionu Śląskiego otwiera to nowe możliwości dla rozwoju śląskiego i polskiego sportu. Jestem przekonany, że wspólnie stworzymy młodym sportowcom wyjątkowe warunki do treningów, ale też do występów – mówi prezes Stadionu Śląskiego Jan Widera.
Współpraca Stadionu i Akademii będzie skupiać się również na wzajemnych działaniach promocyjnych oraz wizerunkowych. Nie zabraknie wspierania się podczas organizacji różnego rodzaju eventów.
Dzięki współpracy ze Stadionem Śląskim zyskamy nowe możliwości na organizację niezapomnianych wydarzeń. Cieszy mnie to, że efekty naszych działań odczują bezpośrednio nasi studenci i młodzi sportowcy. To oni i ich korzyści powinny i zawsze będą w centrum naszej
uwagi
– mówi rektor Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach prof. dr hab. Grzegorz Juras.
Ze Stadionem Śląskim łączy nas także bogata historia, na kartach której pojawia się wielu wybitnych sportowców. Część naszych działań skupi się na tym, aby wzajemnie promować ten aspekt naszych instytucji – dodaje rektor AWFu.
Przedstawiciele obu stron zapowiadają, że podpisanie listu intencyjnego to pierwszy krok,
aby umacniać relacje pomiędzy podmiotami. Efekty porozumienia będą widoczne wkrótce. Informacje o nich będzie można znaleźć w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych Stadionu Śląskiego i Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.

Źródło: Stadion Śląski sp. z o.o.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *