Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Zdrowie

25 marca, 2020

Nowe wyposażenie medyków

Ratownicy w Wojewódzkim Pogotowiu Ratunkowym w Katowicach zostali doposażeni w specjalistyczne obuwie. 77 zespołom ratownictwa medycznego przekazano 300 par potrzebnego obuwia.

Pomysł zrodził się spontanicznie wśród pracowników firmy Protektor S.A, w reakcji na obecne wydarzenia. Zwykle proste rozwiązania są najlepsze. Jako że najlepiej znamy się na obuwiu bezpiecznym i zawodowym, oraz biorąc pod uwagę, że działamy również w sektorze medycznym, naturalne było dla nas, że możemy po prostu podzielić się naszymi produktami. Uznaliśmy , że grupa zawodowa, jaką są Ratownicy Medyczni, to osoby działające na pierwszej linii frontu i chcemy ich wesprzeć w codziennej służbie. Pomysł pomysłem, pytanie jednak czy osoby, które chcemy obdarować w ogóle takiej pomocy potrzebują. Zadzwoniliśmy więc do zainteresowanych czy potrzebuję wsparcia, które możemy bezpłatnie zaoferować? Najlepiej znamy się na obuwiu bezpiecznym i zawodowym, działamy również w sektorze medycznym. Było dla nas oczywiste, że chcemy pomóc- informuje firma Protektor.

Przedsięwzięciu od początku towarzyszyła też Fundacja ISKIERKA, która od lat działa w sektorze medycznym.

Na ten moment i sytuację, w której jesteśmy,  każdy gest ma znaczenie. Pomagamy ratownikom,  którzy są na pierwszej linii kontaktu z potencjalnymi zakażonymi. Przekazane  buty to nie tylko prewencja ale możliwości ze strony szpitala przekazania zaoszczędzonych środków na inne potrzeby. Cieszę się że możemy wspólnymi siłami pomagać, na przykład w taki sposób. – dodaje Jolanta Czernicka-Siwecka, Prezes Fundacji ISKIERKA

Łącznie producent obuwia ochronnego i specjalistycznego – lubelski Protektor SA przekazał ratownikom medycznym z kilku województw 1000 par obuwia. Tym samym dołącza do firm, które pomagają w walce z epidemią.

Weronika Herzog

Możliwość komentowania jest wyłączona.