Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+

Nowy wóz dla strażaków z Mysłowic

Pierwszy z ponad 30 wozów ratowniczo-gaśniczych, które jeszcze w tym roku zostaną przekazane jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych w województwie śląskim, trafił do Mysłowa w gminie Koziegłowy. Zakup specjalistycznego pojazdu został dofinansowany ze środków NFOŚiGW oraz WFOŚiGW w Katowicach. W uroczystości przekazania samochodu udział wziął m.in. prezes Funduszu Tomasz Bednarek.

– Ten wóz dopiero co trafił w ręce strażaków z Mysłowa, a już zdążył zaliczyć akcję usuwania powalonych przez nawałnicę drzew. To jasny dowód na to, jak bardzo potrzebny jest dobry sprzęt, którym muszą posługiwać się strażacy. Straż Pożarna dba o środowisko naturalne, między innymi przeciwdziałając skutkom różnego rodzaju klęsk żywiołowych. Uczestniczą w akcjach usuwania skutków zanieczyszczenia czy też skażenia środowiska w wyniku wypadków, awarii itp. Dlatego właśnie jako Fundusz od lat wspieramy straże pożarne, bo poprzez ich działania chronimy środowisko naturalne i niwelujemy skutki jego zanieczyszczenia – mówi Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW w Katowicach.

Specjalistyczny pojazd trafił do jednostki OPS w Mysłowie w powiecie myszkowskim, w gminie Koziegłowy. Zakup tego wozu ratowniczo-gaśniczego został dofinansowany środkami z Narodowego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. W ramach „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych”, na wsparcie OSP z terenu województwa śląskiego, WFOŚiGW w Katowicach oraz NFOŚiGW w 2020 roku przeznaczą łącznie ponad 10 mln zł.

W ciągu ostatnich pięciu lat na wsparcie Ochotniczych Straży Pożarnych i Państwowej Straży Pożarnej, WFOŚiGW w Katowicach przeznaczył łącznie 67,3 mln zł (w tym kwota 10,7 mln zł pochodzi ze środków NFOŚiGW). To pozwoliło na dofinansowanie zakupu 206 samochodów ratowniczo gaśniczych oraz zakup drobnego wyposażenia i sprzętu dla jednostek OSP i PSP.

Źródło: WFOŚiGW w Katowicach

Możliwość komentowania jest wyłączona.