Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+

Od 16 marca Urząd Miasta Tychy zamknięty dla klientów


Kierując się troską o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców miasta od poniedziałku 16 marca, wprowadzone zostają zmiany w funkcjonowaniu Urzędu Miasta Tychy.
Urząd będzie nieczynny dla klientów do 27 marca, ale urzędnicy nadal będą pracowali.

Kontakt z urzędnikami jest możliwy przede wszystkim elektronicznie lub telefonicznie. Działa poczta elektroniczna oraz będzie odbierana poczta tradycyjna.

Posiadając konto w portalu e-urzad.umtychy.pl, www.epuap.gov.pl lub http://www.sekap.pl możemy wiele spraw załatwić drogą elektroniczną bez konieczności wizyty w Urzędzie Miasta. Wnioski można wysłać i podpisywać podpisem elektronicznym lub profilem zaufanym. Ta metoda pozwala wszcząć każdą sprawę, a także składać pisma i większość wniosków wraz z załącznikami. Skargi i interwencje można zgłaszać także mailem i telefonicznie – mówi Aneta Luboń – Stysiak – Sekretarz Urzędu Miasta Tychy.

Wykaz usług elektronicznych realizowanych przez Urząd Miasta Tychy jest dostępny na stronie miejskiego portalu informacyjno-płatniczego e-Urząd pod adresem http://eurzad.umtychy.pl/uslugi_elektroniczne.

Interesanci będą przyjmowani w wyznaczonych miejscach tylko w wyjątkowych sytuacjach. Do Urzędu Stanu Cywilnego, Wydziału Dowodów Osobistych i Wydziału Spraw Obywatelskich będzie można wejść wyłącznie po uprzednim telefonicznym umówieniu terminu.

Z uwagi na zaistniałą sytuację ograniczona zostaje liczba osób, które będą mogły uczestniczyć w uroczystościach zawarcia związku małżeńskiego w Sali Ślubów . Podczas uroczystości w USC mogą być obecni wyłącznie Państwo Młodzi i 2 pełnoletnich świadków.

Zgłoszenia robót geodezyjnych będą przyjmowane tylko drogą elektroniczną przez portal GeoOśrodek, który jest dostępny pod adresem http://geoosrodek.umtychy.pl. Dane wynikowe (operat) do składanych zgłoszeń należy wysyłać w postaci elektronicznej za pomocą paczki zwrotnej. Osoby, które nie posiadają jeszcze konta w portalu GeoOśrodek proszone są o kontakt pod nr telefonu 32 776-36-04. Wniosek rejestracyjny dostępny jest na określonej powyżej stronie internetowej w zakładce „do pobrania”.

Od 19 marca 2020 r. do odwołania zawieszone zostają bezpośrednie konsultacje w Punkcie Obsługi Klienta w Tychach przy ul. Budowlanych 67 dotyczące możliwości realizacji Programu Ograniczenia Niskiej Emisji na terenie Miasta Tychy. Kontakt z punktem będzie możliwy elektronicznie, telefonicznie: kom. +48 570 700 606, 792 243 788 lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej.

Numery telefonów i adresy mailowe do poszczególnych wydziałów są dostępne na stronie internetowej www.umtychy.pl
Rzecznik Prasowy
Urzędu Miasta Tychy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *