Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

31 lipca, 2020

Od sierpnia otwarte zostają kolejne instytucje kultury


1 sierpnia znów dostępne będą dla gliwiczan Oddział Odlewnictwa Artystycznego i Dom Pamięci Żydów Górnośląskich (oddziały Muzeum w Gliwicach) oraz studyjne kino Amok.

Od połowy lipca działa już Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej w kinie Amok, zaś w perspektywie kilkunastu dni rozpocznie się sezon w Teatrze Miejskim w Gliwicach. Jako pierwsze zostaną wystawione spektakle dla dzieci: „Mała Syrena” (11–14 sierpnia) i  „Chłopiec z Gliwic” (26–29 sierpnia). Wtedy też – w dniach zaplanowanych prezentacji – czynna będzie kasa teatru w głównej siedzibie TM-u (ul. Nowy Świat). Więcej informacji na stronie kultura.gliwice.eu.
Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach pracuje w wakacyjnych godzinach otwarcia. Więcej na stronie biblioteka.gliwice.pl.
Odwiedzającym oddziały Muzeum w Gliwicach i Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej w kinie Amok przypominamy, że w sobotę 15 sierpnia, w Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny będące również Świętem Wojska Polskiego, będą one nieczynne.
Dodatkowo, w niedzielę 16 sierpnia niedostępny dla zwiedzających będzie Oddział Odlewnictwa Artystycznego.
Źródło: UM Gliwice

Możliwość komentowania jest wyłączona.