Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

20 lipca, 2020

Odszedł architekt Wacław Jaciow

Zespół Muzeum Miejskiego w Tychach z głębokim żalem przyjął wiadomość, że 17 lipca 2020 roku, w wieku 90 lat, odszedł Wacław Jaciow – wybitny tyski architekt.

Urodził się 18 września 1929 roku we wsi Libusza koło Gorlic. W latach 1949–1953 studiował na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej, następnie pracował w Miejskim Biurze Projektów w Krakowie. W drugiej połowie lat 50. XX wieku przeprowadził się do Tychów, gdzie rozpoczął pracę w Biurze Projektów Miastoprojekt Nowe Tychy. W ciągu wieloletniej działalności w tyskim biurze był autorem i współautorem licznych projektów założeń urbanistycznych i obiektów architektonicznych.

Dorobek architekta obejmuje m.in. najbardziej charakterystyczne obiekty Miasta Tychy: Teatr Mały, Urząd Miasta (współautor), Zespół Szkół Muzycznych – dawniej Dom Organizacji Społecznych (współautor), Osiedle E 2 (współautor). Ponadto jest autorem realizacji poza Tychami, spośród których do najważniejszych należy zespół dzielnic wczasowych w Wiśle Parteczniku, Jarzębatej i Bukowej.

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się 22 lipca 2020 roku (środa), o godz. 11.00 w Kościele Krzyża Świętego w Tychach.

Rodzinie i Bliskim architekta składamy szczere wyrazy współczucia.

Źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *