Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+

Odwołana debata w Miasteczku Śląskim

Szanowni Państwo, Drodzy Widzowie, Wyborcy z Miasteczka Śląskiego.

Informujemy, że zapowiadana na wtorek 2 kwietnia, na godz. 18:00, debata kandydatów na Burmistrza Miasteczka Śląskiego nie odbędzie się.
Wcześniej, na zaplanowaną na dzień 20 marca debatę kandydatów do naszego studia przybyli kandydaci:
– Roman Boino,
– Tomasz Ciesielski oraz
– urzędujący burmistrz, pan Michał Skrzydło.
Zabrakło kandydatki pani Jolanty Wosz i panów Zbigniewa Płomińskiego, Tomasz Respondka oraz Krzysztofa Sołtysika.
Wobec powyższego, obecni kandydaci zaproponowali odpowiadający im termin tj. 02 kwietnia na godz. 18:00.
Postanowiono więc debatę przenieść na 2 kwietnia, na termin odpowiadający większości kandydatów, a nieobecnych powiadomić o nowym terminie. Burmistrz
Michał Skrzydło zadeklarował, że na potrzeby debaty udostępni salę pod gościnnym dachem Miejskiego Ośrodka Kultury w Miasteczku Śląskim. Zaplanowana debata miała się odbyć z udziałem publiczności.
W międzyczasie okazało się, że pani Jolanta Wosz nie jest zainteresowana debatą, a pan Krzysztof Sołtysik do dziś nie potwierdził chęci wzięcia udziału w publicznej debacie kandydatów.
W dniu dzisiejszym (29.03) okazało się, że debata publiczna w Miasteczku Śląskim jest niemożliwa do zorganizowania, a pan burmistrz Michał Skrzydło w rozmowie telefonicznej z Redakcją odmówił udziału w debacie i, mimo wcześniejszej deklaracji, zakomunikował, że nie może się ona odbyć w Miejskim Ośrodku Kultury.
Wobec takiego stanu jesteśmy zmuszeni odwołać zaplanowaną debatę, za co bardzo przepraszamy wszystkich zainteresowanych.
Liczymy, że spotkamy się na debacie w drugiej rundzie wyborczej, bo zapowiada się II tura. /Dariusz Ryczkowski/

Możliwość komentowania jest wyłączona.